מה קורה לאלפי המיילים שלנו בג’ימייל, הסרטונים שלנו ביוטיוב, הפרופיל האישי בגוגל פלוס או הקבצים בגוגל דרייב אחרי יום מותנו? וודאי זו לא שאלה שמעסיקה אתכם או שבכלל חשבתם עליה, אבל תודו שזה נושא חשוב כיום בחיינו הדיגיטליים.

גוגל השיקה כלי חדש המסייע לנו להחליט מה יקרה בכל אותם שירותי גוגל שאנו משתמשים בהם והמידע האישי שבהם אחרי המוות, עם Inactive Account Manager (מנהל חשבון לא פעיל). הכלי “אומר לנו מה לעשות עם הודעות הג’ימייל והנתונים האישיים ממספר שירותי גוגל במידה וחשבונך הפסיק להיות פעיל מסיבה מסוימת,” נאמר בבלוג של גוגל. באמצעות הכלי ניתן למשתמש מספר אפשרויות שמתוכם הוא יוכל לבחור במידה והוא לא התחבר לאחד משירותי גוגל למשך תקופה מסוימת ומה תהיה הפעולה הרצויה.

המשתמש יכול להחליט כי לאחר תקופה הנעה בין 3 ל-12 חודשים, גוגל תמחק את כל המידע והחשבון או תסמנו כ”לא פעיל”. אפשרות אחרות היא להעניק הרשאות למשתמש אחר – בן משפחה או חבר ולספק לו הרשאות חלקיות או מלאות על שירותי גוגל השונים. ניתן לציין עד 10 משתמשים קרובים שלהם ניתן יהיה להעביר את ההרשאות לחשבון.

אם במקרה עברתם לאחד השירותים המתחרים כמו Outlook.com או יאהו לדוגמה, גוגל תוודא עמכם כדי למנוע מקרים שבהם חלילה המידע נמחק בשל חוסר התחברות לאחד משירותי החברה, ותישלח הודעה למשתמש דרך המייל או SMS כחודש לפני המחיקה או העברת ההרשאות למשתמש אחר.

Inactive Account Manager 2

הרשת לא מוכנה למוות דיגיטלי
לרוב שירותי הרשת והאתרים בהם אנו גולשים אין תהליך מסודר למקרה שבני המשפחה מעוניינים להתחבר לחשבון יקיריהם שנפטר, ונאלצים לעבור מסכת ייסורים ואף התנהלות מול בית משפט על מנת שיכולו לקבל הרשאה להתחבר לחשבון. כך היו מקרים בעבר בהם חברות סרבו למסור פרטי משתמש. מקרה שכזה היה בשנת 2004 בו דרשה משפחת חייל שנפל בעירק להתחבר לחשבון המשתמש שלו באתר יאהו, אולם קיבלה דחייה עד אשר בית המשפט הורה להעביר את הפרטים שנה לאחר מכן.

פייסבוק מאפשרת להודיע על משתמש אשר נפטר ולבני משפחה וחברים להנציח את יקיריהם ולכתוב לו על הקיר.

לכניסה והגדרת השירות של גוגל, לחצו כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.