הקרב המשפטי של גוגל מול אורקל חושף לנו מידע עסיסי על תחילתה של מערכת האנדרואיד בגוגל ותחום הסלולר בחברה. בית המשפט התיר לפרסם מספר דברים מתוך התביעה, כך אנו נחשפים לשרטוטים ראשוניים שנוצרו על ידי גוגל וכיצד לדעתה ייראו מכשירי ה-Google Phone עוד ב-2006.

כפי שאפשר לצפות, המכשיר דומה מאוד למכשירי ה-QWERTY הראשונים שהיו אז פופולריים בעת שנחשפה מערכת האנדרואיד כמו מכשירי הבלקברי. הדבר המעניין שגוגל ציינה במסמכי המפרט ב-2007 הוא שמסכי המגע לא יוכלו להחליף לגמרי את מקשי החומרה וכי למרות התמיכה במסך מגע עדיין נצטרך מקשי חומרה, כך העיצובים שנחשפו מציגים את המכשירים כאשר הם משולבים במסכי מגע, מה שנראה היום כטעות גדולה בחיזוי של גוגל ועוד יותר לאחר ירידת נתח השוק של בלקברי.

מעט הם ידעו כיצד מכשיר ה-iPhone שהושק ב-2007 ישנה את כללי המשחק. למעשה, אף אחד לא בטח אז במסכי המגע בטכנולוגיית ה-Capacitive עד אשר אפל עשתה את הצעד וגוגל שינתה עם הזמן את התוכניות שלה וכתוצאה ראינו את מכשיר ה-HTC G1 שהוכרז ב-2008 והכיל מקלדת נשלפת לצד מסך מגע מלא.

המפרט שמלווה את הקונספטים הללו נשמע מצחיק עוד יותר: מעבד 200MHz, זיכרון 64MB RAM, מצלמה 2 מגה פיקסל ומסך QVGA. כן, אלו היכולות שידעו לספק בשנים אלה ולמעשה זוהי חומרה דומה למכשירי הבלקברי של אותה התקופה.

קרא עוד:  הבטא החמישית של Android Q הושקה ואז נעלמה

בהחלט מדהים לראות כיצד השוק השתנה בתקופה כל כך קצרה, וההשקעה של גוגל בתחום הסלולר נראית היום כמשתלמת ביותר לה ולכולנו. (מקור)