כאשר משתמש מבצע התקנה של אפליקציות בטלפונים ובטאבלטים מבוססי אנדרואיד (Android), הוא אינו יכול לשלוט בהרשאות שלה בזמן ההתקנה, אלא רק לאשר או לדחות את ההתקנה, אולם לפי הדיווח של סוכנות הידיעות בלומברג, גוגל (Google) בוחנת אפשרות לתת למשתמשים יותר שליטה על האפליקציות שהם מתקינים.

אם הדיווח נכון, כבר בכנס Google I/O הקרוב גוגל תחשוף את הפרטים וקווי היסוד של המפתחים לעבוד לפיהם כאשר הם מעלים אפליקציה לחנות, כך שבעת התקנה של האפליקציה המשתמש יוכל לבחור את ההרשאות להן הוא מאפשר לגשת.

שליטה בהרשאות. כך זה היה נראה בהדלפה הקודמת.

כיום, לא מעט אפליקציות דורשות הרשאות שלא תמיד אנו מסכימים להן, אבל גם לא תמיד יש לנו ברירה אלא לקבלן אם אנו מעוניינים להשתמש בהן. כך אפליקציות זדוניות מנצלות את המצב וברגע שהמשתמש מתקין אפליקציה תמימה למראה, מתברר בדיעבד כי היא מנסה לגשת לתכנים האישיים שלנו או שולחת לנו התראות שלא ביקשנו, דבר שגוגל מנסה למנוע.

שמועות על האפשרות החדשה הגיעו למעשה עוד ב-2013, כאשר מפתחים גילו כי בגרסת מערכת ההפעלה גוגל החביאה יכולת של שליטה בהרשאות, אולם מאז ועד היום לא ראינו כל הודעה רשמית על כך.

בשנים האחרונות עוד ועוד אפליקציות זדוניות מתגלות בחנות ה-Google Play, ורק לאחרונה דיווחנו על כך שאפליקציות חינמיות משתמשות בנתוני המשתמש. גוגל מצידה הקשיחה את מנגנון אישור האפליקציות והיא החלה לאשר כל אפליקציה באופן ידני, אז זהו רק צעד קטן שאינו מספיק כך נראה לסגור את הפירצה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.