הרמקול החכם, ה-Google Home Mini החדש של גוגל (Google) עוד לא יצא רשמית לשוק וכבר מעורר שערוריות: במהלך אירוע ההכרזה של החברה בשבוע שעבר, חילקה גוגל לכל העיתונאים את המכשיר כדי שיוכלו להתנסות ולכתוב עליו. כתב של אתר Android Police גילה לאחר כמה ימים הרמקול מתחיל לפעול מיוזמתו ללא כל הוראה קולית, להקליט את כל המתרחש בבית ולשלוח את המידע לגוגל.

הכתב ציין כי הניח את המכשיר בחדר האמבטיה שלו והבחין כי ארבע נורות ה-LED שבבסיסו מוארות מדי פעם למרות שלא פנה ל-Assistant. הכתב העביר את המכשיר לסלון, ושם לב שהנורות נדלקות באופן אקראי כל כמה דקות, ולפעמים המכשיר אף טוען שהוא לא מסוגל להבין את הפקודה ולסייע. לפי הכתב, המכשיר עשה זאת מאות פעמים ביום בלי שנדרש.

הכתב פנה לחברת גוגל, ששלחה מיד שליח לאסוף את המכשיר שברשותו. מבדיקות שערכה החברה, מתברר כי הבעיה נעוצה בכך שניתן להפעיל את ה-Assistant על ידי מחוות מגע ממושכת בבסיסו. מנגנון המכשיר של המגע, ככל הנראה, היה תקול והחל לזהות מגע למרות שאיש לא נגע בו.

בתגובה לכך פרסמה החברה הודעה לפיה מספר מצומצם של מכשירים סובלים מהבאג הזה, ולכן החליטה לשחרר עדכון גירסא שאמור לנטרל את מחוות המגע הארוכה. יחד עם זאת, העדכון היה אמור להשאיר למכשיר את מחוות המגע הקצרה, שמאפשרת לשלוט על נגן המוזיקה באמצעות לחיצות קצרות.

אלא שהבעיה ככל הנראה השפיעה גם על המחוות הקצרות, ולכן הודיעה גוגל כי היא משביתה כליל את אופציית השליטה באמצעות מגע במכשיר. מה שאומר שיהיה ניתן להפעיל אותו ולהשתמש בו רק באמצעות פקודות קוליות, ללא מחוות מגע כלל. כפתורי השמע בצדו ששולטים על עוצמת האודיו ימשיכו לפעול כרגיל.

עדכון הגירסא צפוי לצאת ב-15 באוקטובר, 4 ימים לפני שהמכשירים הראשונים יחלו להגיע לקהל הרחב.