שנתיים לאחר חשיפת Google Home ושנה לאחר הוספת הגרסה הקומפקטית שלו, Home Mini, השנה הוסיפה גוגל (Google) לסדרת הרמקולים החכמים שלה לבית דגם עם מסך מגע בגודל 7 אינצ', תחת השם Home Hub.

הפרט הכי חשוב ב-Home Hub הוא שבניגוד למכשירים המקבילים של אמזון (Amazon) ושל פייסבוק (Facebook) שהכריזה אתמול – הוא לא כולל מצלמה. אנשי גוגל הדגישו שזו החלטה שנעשתה כדי לשמור על פרטיות המשתמשים – כך הם יוכלו להיות בטוחים שהמכשיר רק מסוגל לשמוע את השיחות והפעולות הפרטיות שלהם, אבל לא מסוגל בשום פנים ואופן לצלם אותן.

כמובן ש-Home Hub מופעל על ידי דיבור בכל פעם שאומרים "היי גוגל" – אלא שבניגוד לרמקולים האחרים בסדרה, בנוסף לתשובות קוליות הוא מסוגל גם להציג תמונות וסרטונים. כך, למשל, הוא יכול להציג סרטונים מיוטיוב (קליפים, מתכונים צעד אחר צעד וכו') או תמונות מהענן הפרטי או העולמי, כדי להראות למשתמש תמונות של הנכדים או תמונה מוויקיפדיה של האדם שעליו שאל.

הממשק הגרפי של Home Hub מציג גם כרטיסים מהעוזרת, כפי שמוכר כבר מהטלפונים של החברה, כמו למשל הלו"ז היומי על הבוקר. הוא אף מתאים את צבעי התצוגה לשעה, עם נטייה לכחול בבוקר ולצהוב/אדמדם בערב.

כמו מוצרים קודמים לבית שהכילו מסכים (למשל, המסכים של אמזון ולנובו), הוא משמש גם כמרכזיית שליטה לבית החכם. משיכת אצבע מראש המסך מציגה, במקום וילון התראות כמו בטלפון או טאבלט אנדרואיד, את Home View – ריכוז של כל מכשירי הבית החכם, עליהם אפשר לשלוט בקלות ממסך אחד. תצוגה דומה מגיעה גם לאפליקציית Home לטלפון.

קרא עוד:  גוגל הכריזה על Pixel 3A ו-Pixel 3A XL, החל מ-399 דולרים

כשלא משתמשים בו משמש Home Hub כמסגרת תמונות חכמה, על תמונות מהמאגר של גוגל או מהאלבומים של המשתמש – בין אם כאלו שהוא מצלם בעצמו מהאנדרואיד שלו ובין אם כאלו ששותפו איתו על ידי חברים. כל תמונה חדשה שמצולמת נוספת לקרוסלת התמונות המוצגות על המסך.

Home Hub יעלה 150 דולר וניתן להזמין אותו בארה"ב, בריטניה ואוסטרליה החל מהיום.