ישנם לא מעט ספקולציות ושמועות ברשת על כך שאפל תחליף את Google Maps בגרסה הבאה של מערכת ה-iOS, כאשר אפל תשתמש בטכנולוגיות של מספר חברות שרכשה ובראשם הטכנולוגיה של חברת C3 כפי שדיווחנו לאחרונה, המסוגלת להציג מודלים תלת מימד של ערים ורחובות ועליהם ניתן להוסיף שכבות של מידע כמו מיקום חברים או מקומות מועדפים. על כך וודאי נשמע עוד בכנס המפתחים של אפל, ה-WWDC שיתקיים ב-11 ליוני, אבל עוד לפני כן, גוגל תחשוף את הדור הבא של יישום המפות הפופולרי שלה, ה-Google Maps בשבוע הבא, 6 ליוני.

בהזמנה שהופצה ניתן לראות צילום לוויני עם רמז אולי למפות בתלת מימד, בדומה לטכנולוגיה של C3 כשהערכות אומרות כי גוגל תציג מפות חדשות עם ממשק חדש בעלי יכולות חברתיות. "אנחנו נוביל אנשים לאן שהם רוצים להגיע – גם באופן פיזי וגם בווירטואלי" נאמר.

אין עוד מידע ממשי מעבר לכך, אך עצם הערכות שאפל תחליף את גוגל כיישום המפות המקורי במכשירי האייפון והאייפד מראים לנו כי אנחנו לפני קרב חדש בתחום מבוקש ומעניין.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.