כשנה לאחר שחשפה את גרסת האנדרואיד Lollipop 5.0 שנשאה עימה את בשורת את העיצוב השטוח (Material Design), מציגה כעת גוגל את 18 האפליקציות המעוצבות ביותר על-פי אותו קו מנחה.

בקטגוריה חדשה אותה הקימה בחנות ה-Play Store, מרכזת גוגל את 18 האפליקציות המעוצבות והיפות ביותר על-פי כללי העיצוב החדש, כשביניהן ניתן  למצוא אפליקציה ישראלית אחת. בין האפליקציות שזכו להיכנס לרשימה ניתן למצוא את אפליקציית ניהול המשימות והפתקים Evernote לצד אפליקציית שמירת הכתבות לקריאה מאוחר יותר Pocket, כשלצידן ניתן למצוא את אפליקציית הבלוגים המפורסמת Tumbler ואפליקציית המסרים המידיים Telegram.

יתר האפליקציות המככבות ברשימה הן אפליקציית החדשות האמריקאית New York Times, אפליקציית מזג האוויר Weather Timeline, אפליקציית החדשות ההומוריסטית הוויראלית BuzzFeed. הישראלית שזכתה להיכנס לרשימה המכובדת היא אפליקציית GroupMe שנרכשה על-ידי סקייפ (מיקרוסופט) לפני כארבע שנים.

לצד זאת, משיקה גוגל דף חדש ובו כללים מנחים כיצד יש לעצב אפליקציה בעיצוב השטוח ובנוסף מדגימה בסרטון כיצד נוצר תהליך העיצוב מתחילתו ועד סופו. בסרטון אגב, מסביר לא אחר מסמנכ"ל העיצוב של גוגל, מטיאס דוארטה (Matias Duarte), על כך כי עיצוב ה-Metrial Design הוא לא רק עיצוב מחודש, אלא, גם "סביבת פיתוח שלמה וקרש קפיצה ליצירת דברים נפלאים", כהגדרתו.

לכניסה לקטגוריה