השמועות היום נכונות: אלפבית (Alphabet), חברת האם של (Google), הודיעה כי רכשה את יצרנית צמידי ושעוני הספורט פיטביט (Fitbit) בעבור 2.1 מיליארד דולרים. העסקה תיסגר רשמית בתחילת שנה הבאה.

"במהלך השנים גוגל התקדמה רבות עם שותפיה בתחום Wear OS ו-Google Fit, אך אנו רואים הזדמנות להשקיע יותר במערכת האנדרואיד למוצרים לבישים ולהציג גם מוצרי גוגל (Made by Google) בשוק המחשוב הלביש." אמר ריק אוסטרלו, סגן מנהל בכיר בחברה.

באשר לעתיד הקרוב, גוגל לא מתכננת לבצע שינויים גדולים ומדגישה כי המידע על המשתמשם שיש לפיטביט לא ישמש אותה לפרסומות או התאמות אחרות. עד היום פיטביט מכרה מעל ל-100 מיליון מוצרים והערכות כי לחברה כמה עשרות מיליוני משתמשים פעילים.

בשיאה, פיטביט הייתה במקום הראשון בשוק השעונים וצמידי הספורט והכושר, זאת עד שאפל (Apple) ושאומי (Xiaomi) נכנסו לתחום. כיום היא ממוקמת במקום הרביעי ומחזיקה במגוון מוצרים עם מערכת הפעלה פרי פיתוחה הנקראת FitbitOS.

זו הרכישה המשמעותית השנייה של גוגל בתחום המחשוב הלביש. בתחילת השנה הודיעה גוגל על רכישת קניין רוחני של פוסיל (Fossil), מה שהתברר כרכישה של 20 מהנדסים. עם זאת, בסופו של דבר לא הושק כרגע אף מוצר מחשוב לביש תוצרת גוגל והרכישה של פיטביט כנראה תשנה את התמונה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.