ה-Google Glass, לשלוט בוידאו בנגיעה בדופן

מידי חודש ברי המזל שהחליטו לשלם 1500 דולר וכעת בבעלותם גרסת הבטא (Explorer) של משקפי המציאות הרבודה של גוגל, ה-Google Glass, מקבלים עדכוני תוכנה המביאים עימם שיפורים רבים ופותחים בפני המשתמשים אפשרויות רבות וחדשות. אמש גוגל החלה להפיץ את העדכון החודשי של חודש אוגוסט ועימו מספר חידושים.

העדכון שם דגש על נושא הפקודות הקוליות ומביא שיפור גדול לפקודות הקוליות שניתן להורות למשקפיים לבצע. כעת גם אפליקציות צד-שלישי (third party applications) יכולות לקבל גישה לתחום הפקודות הקוליות ולשלב זאת באפליקציות חדשות. כך אותו ביטוי ה"מעורר" את המשקפיים ומכין אותם לקבל ולטפל בפקודות ובהוראות, "OK Glass", יוכל להשתנות ולגרום לכך שביטוים מסוימים יפעילו את המשקפיים, יכנסו ישירות לאותה אפליקציה ויהיו מוכנים לפקודות המשתמש.

עד היום, האפליקציות היחידות שאפשרו פקודות קוליות היו Evernote ו-Path. המשתמש יכל לומר למשקפיים "take a note" ל-Evernote או "post an update" ל-Path, והאפליקציות היו מבצעות עבור המשתמש את בקשתו. מעתה והלאה, יוכלו גם אפליקציות אחרות לתמוך באפשרות זו של פקודות קוליות.

בנוסף, כרטיסיות רבות התווספו בצורה מובנות לעוזרת האלקטרונית של גוגל, ה-Google Now, לדוגמת כרטיסיות המציגות שעות הצגה של סרטים בבתי קולנוע הממוקמים באזור הקרוב, או התראות מקומיות כמו מצב התנועה ותזכורות מלוח השנה. גוגל אף הוסיפה נגן וידאו חדש המאפשר באמצעות מחוות מגע בסרטוני וידאו על ידי לחיצה על האזורים הרגישים למגע בדופן המשקפיים. באמצעות לחיצות אלו ניתן להריץ אחורה את הסרטון, קדימה  או להשהות את הסרטון. נכון לעכשיו פעולות אלו עובדות רק בעדכוני הוידאו של רשת החדשות CNN ובנגן הפנימי.

קרא עוד:  רונלייט השיקה את Garmin Instinct, שעון ספורט מוקשח
ה-Google Glass, לשלוט בוידאו בנגיעה בדופן

המחיר צפוי לרדת
גוגל צפויה להשיק את המשקפיים לציבור במהלך שנת 2014, ועד אז המשקפיים צפויות להמשיך ולהשתפר, הן מבחינת השימושים והאפשרויות, והן מבחינת נוחות השימוש ואולי אפילו מבחינת המפרט או התוכנה, שיש כאלה שיגידו שהם מיושנים ביחס לסטנדרטים של היום. אמנם מחיר גרסת המפתחים, או ה"חוקרים" לפי גוגל, הינו 1500 דולר, אך אנשים רבים בתעשייה מעריכים כי מחיר המשקפיים לא יגיע אפילו לכמחצית מהמחיר של גרסת המפתחים, והמחיר המשוער למשקפיים נכון להיום הוא 300 עד 500 דולר, כאשר ההשערה מתבססת על דבריו של החוקר ג'ייסון צ'אי בכנס הטכנולוגיה הלבישה בטיוואן, לפיו תג המחיר יהיה 300 דולר, עקב כך שעלותו של הרכיב היקר ביותר במשקפיים היא 35 דולר בלבד. יתרה מכך, 6.3% ממניותיה של HiMax Display Inc, החברה אשר מייצרת את הגבישים הנוזליים של ה-Google Glass, נקנו על ידי גוגל לפני מספר שבועות.

במידה וגוגל אכן תספק את המכשיר במחיר זה, או אפילו במחיר קרוב למחיר זה, סביר להניח שהמוצר יהפך במהרה לנפוץ יותר. אך המכשיר צפוי לצאת רק במהלך השנה הבאה, כך שיש לחברות המתחרות של גוגל זמן רב לייצר ואולי אף להתחיל למכור מוצר דומה שעלול להוות תחרות מעניינת.