נראה ש-Google Glass, המשקפיים החכמים של גוגל (Google), הצליחו עד עתה לייצר עניין תקשורתי רב, אך לא ממש ממשו את הפוטנציאל. בקרב מי שהצליח לשים את ידיו עליהם נרשמו בדרך כלל ביקורות שליליות. לאחר שקט תעשייתי, לאחרונה דיווחנו כי גוגל מתכוונת להשיק בקרוב דגם חדש ומשופר. הפרטים הראשונים מצביעים על כך שהוא יכלול מעבד Atom של אינטל (Intel), מסך משופר וסוללה טובה יותר. כינויו של הדגם החדש יהיה 'הגרסה הארגונית' (Enterprise Edition) או בקיצור EE.

אחת התלונות שחזרו על עצמן בקרב משתמשי הדגם הקודם הייתה שיטת התצוגה. זו חייבה אותם להסיט את עיניהם למעלה וימינה בכדי לראות את המתרחש על המסך. בדגם החדש גוגל שיפרה את הפריזמה וניתן יהיה להסיט מעט את העין ישר ולמעלה מבלי לפזול לימין. עוד התקבלו דיווחים על שיפור בתצוגה, אם כי קשה לדעת האם יהיה שינוי ברזולוציית המסך.

כדי לשפר את משך השימוש הוסיפה החברה, לפי הדיווחים, גם אפשרות לשימוש בסוללה חיצונית מתוצרת גוגל. גם כאן רב הנסתר על הגלוי ואין אנו יודעים מהו הספק הסוללה החדשה, אך אין ספק שגוגל הקשיבה היטב לקהילת נסייני הגרסה הראשונה שהציפו את הצורך בשיפור אורך חיי הסוללה במוצר הלביש הזה.

תוספת אחרת היא תמיכה ברצועות תדרי Wi-Fi של 2.5 ו-5 ג'יגה-הרץ, נתון שאמור לסייע בהזרמת וידאו משופרת. שיפורים מסוג אלה, כמו גם שמו הצפוי של הדגם המשופר, אמורים לסייע להגדיר את המשקפיים כפרקטיות יותר לעולם העסקי ולשימוש יומיומי, זאת לאחר שהם נחשבו כמיועדים לגיקים בלבד.

קרא עוד:  מגוון שעונים חכמים מבוססי Wear OS הוכרזו ב-IFA 2019

מתי תושק הגרסה החדשה? עוד מוקדם לדעת. אך עד אז תוכלו לקרוא כיצד התרשמנו לפני כשנתיים מהגרסה הראשונה שנפלה לידינו לכמה דקות קצרות. קצרות מדי.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.