קבוצת חוקרים, ממוסדות מחקר מובילים בעולם, טוענים כי הצליחו לפתח עדשות מגע רכות הכוללות תצוגה אלקטרונית. אם יצליחו החוקרים להביא את המוצר לשלבי פיתוח סופיים, יתכן וכל אחת ואחד מאיתנו יוכלו להשתמש בפונקציות הקיימות במשקפיים החכמים של גוגל (Google Glass) – מבלי שהסובבים אותנו יהיו מודעים לכך.

במרכז החידוש המחקרי עומדת ההצלחה בשימוש בעדשה סטנדרטית וגמישה, שכן בחמש השנים האחרונות הצליחו מדענים לפתח התקנים דומים אך הם לא היו גמישים ולא שקופים. באמצעות שילוב בין מעגל הבנוי בשיטה ננו-טכנולוגית ובין התאמת תכונות החומר ממנו עשויות העדשות, הצליחו החוקרים להציג, על גבי העדשות, תצוגה בעלת רזולוציה של פיקסל אחד. הצלחה זו נוטעת בהם תקווה כי יצליחו לעשות זאת גם ברזולוציות גבוהות יותר.

"המטרה שלנו היא לייצר 'תצוגה לבישה'  על גבי עדשות מגע, כזו שתוכל לבצע את כל הדברים שגוגל גלאס יודעים לעשות", אומר ג'אנג אונג פארק, מהנדס כימיה במכון הלאומי למדע וטכנולוגיה באולסן שבקוריאה הדרומית. בכדי לבדוק שהעדשות לא פוגעות בבריאות העין, הן נוסו במשך 5 שעות על ארנבות, שעיניהן זהות בגודלן לאלו של בני האדם. לאחר הניסוי לא נצפו תופעות לוואי, והאלקטרוניקה המשיכה לעבוד.

רק לאחרונה התעוררו סוגיות בנושא פרטיות הנוגעות לשימוש במשקפיים החכמים של גוגל. אזרחים רבים חששו כי המשקפיים עלולים לצלם ואף לזהות אותם – בלי ידיעתם. לא ברור עד כמה יהיו עדשות המגע המפותחות זהות למשקפיים החכמים, אך סביר להניח כי סוגיות פרטיות לא מעטות יקיפו אותן, אם יצאו לפועל.

קרא עוד:  ועכשיו הפרטים: מה יש בתוך מעבדי ה-Snapdragon החדשים

מה דעתכם?

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.