מספר דיווחים שהתפרסמו במהלך השנה רמזו כי גוגל (Google) עובדת על משקפים חכמים חדשים, המיועדים כפי הנראה לתחום העסקי המכונות Google Glass Enterpris Edition. כעת, מסמך שהתפרסם ברשות התקשורת האמריקאית (FCC) מציג את הדור החדש, שזכה לשינויים קלים.

בעוד ב-FCC לא מפרסמים פרטים טכניים רבים, כן ניתן לראות כי כעת המשקפיים יכולות להתקפל, לפחות בחלק של עדשת המסך שגם נראית מעט גדולה יותר ואילו כעת המרכב הכללי מעודן ומחובר כחתיכה אחת מרכזית, שאינה מצריכה את התמיכה של המסגרת בניגוד לדגם הקודם. ישנו גם שיפור בסוללה, WiFi התומך ב-5GHz והוא ירוץ על מעבד תוצרת אינטל (Intel), ככל הנראה על בסיס שבב ה-Quark.

לפי דיווחים קודמים, גוגל מתכננת להפיץ את המשקפיים במקומות עבודה וסטארטפים על מנת שאלו ישתמשו ויפתחו יישומים חדשניים למגוון שימושים. למעשה, החברה כבר החלה להפעיל תוכנית Glass for Work עוד בשנה שעברה בה היא מכשירה מתכנתים ונותנת הסמכה רשמית.

Google Glass 2.0 fcc

לפי פרסומים, החברה מתכננת שלושה דגמים שונים לדור השני של המשקפיים כאשר לאחד מהם אין מסך והוא מיועד לספק שירותים דרך פקודות קוליות לשימוש אצל קהל הספורטאים או לקויי הראיה, כך שדגם זה גם יהיה חסין למים וכן הם יוצעו גם עם סוללת הרחבה שתספק עוד מספר שעות של שימוש.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.