מהנדס בגוגל (Google) שבדק את Fortnite Installer, האפליקציה בה יש להשתמש בכדי להתקין את המשחק Fortnite במכשירי אנדרואיד, מצא כי היא כוללת פרצת אבטחה המאפשרת לתוקפים לגרום לה להתקין במכשיר נוזקות. על פי ההודעה פרצת האבטחה מאפשרת לתוקפים להחליף את קובץ ההתקנה בקובץ אחר, ולאחר הורדתו.

למרות שבאפיק (Epic Games) כבר תיקנו את הפרצה יצאו בחברה כנגד גוגל, או ליתר דיוק נגד התזמון בו בחרו בגוגל להפוך את הממצא לפומבי, שכן זו בחרה לפרסם אותו תוך זמן קצר יחסית של שבוע ולא 90 יום כפי שמקובל במקרים דומים.

"באפיק מעריכים את המאמץ של גוגל במסגרתו בוצעו בדיקות אבטחה מקיפות ל-Fortnite עם השחרור לאנדרואיד אך זה בלתי אחראי מצד החברה להודיע על קיומה של הפרצה וכן לפרסם את הממצאים הטכניים כה מהר, כאשר עדיין ישנן התקנות שטרם עודכנו ועדיין חשופות אליה", אמר מנכ"ל החברה טים סוויני.

בגוגל מצידם טוענים כי מהירות הפרסום תואמת את מדיניות האבטחה של החברה אם כי אי אפשר שלא לחשוד כי בגוגל בחרו לפרסם את הממצאים בכדי להציג את אפיק באור לא מחמיא ואף להפעיל לחצים על מפתחת המשחק. זו, כזכור, בחרה בעקבות מניעים עסקיים שלא להפיץ את Fortnite דרך Google Play.

משתמשים המעוניינים להוריד את Fortnite נאלצים לפנות אל האתר הרשמי של אפיק או אל חנות האפליקציות למכשירי סמסונג (Samsung), והתגובה המיידית של גוגל הייתה שזה מעורר חששות הנוגעות לסיכוני אבטחה והתקפות החל מהונאות בהן אתרים מתחזים לאתר הרשמי של אפיק ועד להתקפות מתוחכמות יותר. מציאת הפרצה לא הועילה כנראה ליחסים בין הצדדים.