גוגל (Google) פרסמה מספר כללים חדשים המתייחסים לאפשרות להעלאות אפליקציות להפצה ולמכירה ב-Google Play. השינוי הבולט הוא איסור מוחלט על העלאת אפליקציות שמטרתן כריית מטבעות וירטואליים. מדובר למעשה ביישור קו עם המדיניות עליה הכריזה אפל (Apple) בחודש שעבר. אפליקציות שאינן משמשות לכריית מטבעות בעצמן, אך מאפשרות שליטה מרחוק במחשבים העושים זאת, מוחרגות מהכלל החדש וניתן יהיה להמשיך ולהפיץ אותן.

כלל חדש אחר ינמע מעתה הפצת משחקים המיועדים לילדים אך מכילים תכנים שאינם הולמים, או משחקים המציגים דימויים גרפיים מיניים של קטינים. בשני המקרים, מזהירה גוגל כי היא תשקול פנייה לרשויות כדי לדווח על מפתחי אפליקציות כאלה, מעבר לחסימתן מהחנות.

החברה תסיר ותמנע אפליקציות המשמשות לצורך מכירת כלי נשק, חומרי נפץ ותחמושת וכן אפליקציות המשמשות מדריך לבנייה והרכבה עצמאית של רובים ואקדחים.

איסור גורף אחר, אך מעט שונה בהוויה שלו, מתייחס לאפליקציות המציגות כמות בלתי סבירה של פרסומות, או מסרים פרסומיים מטעים ושקריים. בשני המקרים, גוגל – שרוב רווחיה נובעים מרשת הפרסום שלה – תמחק את האפליקציה מהחנות במידה והמפתח לא ייענה לדרישתה ולהפחית את כמות הפרסומות המוצגות למשתמש.