קצת אחרי אפל (Apple) שהציגה את ה-HeakthKit, גם גוגל (Google) השיקה את אפליקציית הכושר שלה, ה-Google Fit.

האפליקציה החדשה מתאימה במיוחד לחובבי הספורט ומאפשרת לבצע ניתור ומעקב אחר הפעילויות השונות על גבי מכשיר הטלפון. ה-Google Fit משתמשת בחיישנים שבמכשירי האנדרואיד כדי ללכוד את תנועת המשתמש, המרחק, המהירות ונתונים רבים נוספים באמצעות מכשירים תומכים. ישנה חלוקה לפי סוג הפעילות (הליכה, ריצה, אופניים וכו'), תצוגה גרפית המציגה את ההתקדמות, מעקב אחר משקל ודפיקות הלב.

מדובר למעשה בפתרון דומה לזה של אפל, סמסונג ואחרות, ובחברה מעוניינים להפוך זאת לפלטפורמה של ממש שתאפשר התחברות להתקנים צד שלישי, זאת על ידי ערכת המפתחים (SDK) אשר שוחררה כבר לפני מספר חודשים.  כך לדוגמה חברות המייצרות ציוד כושר ומוצרים לבישים כדוגמת Jawbone, Fitbit ושעונים חכמים יוכלו להתממשק לאפליקציה ולהציג נתונים רלוונטיים למשתמש, אף נתונים מדויקים יותר אולם לעת עתה היא לא פרסמה מידע בנושא.

Google-Fit-screenshot-tablet

נכון לעכשיו זוהי רק ההתחלה, והיכולות של האפליקציה גם כן בהתאם. אפשר לצפות כי בעתיד הקרוב היא תתפוס יותר תשומת לב, במיוחד שיש סיכוי כי היא תגיע כברירת מחדל עם מכשירים חדשים. יש לציין כי שוחרי הפרטיות לא יחבבו את מגוון הדרישות שלה בהפעלתה, ובין היתר מעקב תמידי, היסטוריית מיקום ומידע מהחיישנים, אבל כנראה אלו הוויתורים שצריך לעשות למי שמעוניין להשתמש בה.

האפליקציה זמינה להורדה בחנות ה-Google Play, בגרסת טאבלטים או לצפות בנתונים גם דרך הדפדפן.

קרא עוד:  גוגל מוסיפה אפשרות לצ'וטט גם בתוך Photos

http://www.youtube.com/watch?v=1PZ2W-r35BM

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.