מהירות האינטרנט בעולם אמנם חוותה התקדמות מסעירה בזמן האחרון, שכן אם בעבר הינו מסתפקים במהירות של 2.5-5 מגה-ביט לשנייה, היום נסתפק במהירויות הורדה גבוהות של 12, 30, 50, ואפילו 100 מגה-ביט. כעת גוגל חושפת את תוכנית Google Fiber, המהפכה של גוגל באינטרנט המהיר שיספק מהירות פי 100 מאשר החיבור הקיים כיום, והמתחרה ישירות בספקיות האינטרנט הגדולות והמובילות בארצות הברית.

טאבלט ו-Google TV בחבילה
תוכנית ה-Google Fiber החדשה, שכשמה כן היא, פועלת על תשתית סיבים אופטיים מספקים מהירויות העלאה והורדה של ג'יגה-ביט אחד, כלומר 1,000 מגה-ביט לשנייה.

ענקית החיפוש מציעה כרגע שלוש חבילות שירות, כאשר הראשונה ניתנת בתשלום חד פעמי של 300 דולרים (כ-1,220 שקלים) להתקנה, חבילה זו מקנה למשתמש אינטרנט במהירות של 5 מגה-ביט למשך 7 שנים לפחות. בשתי התוכניות הנוספות התשלום הוא חודשי בהתחייבות לשנה ונע בין 70 דולר (כ-285 שקלים) לבין 120 דולרים (כ-490 שקלים), כאשר בשתי התוכניות מקבל המשתמש אינטרנט במהירות ג'יגה-ביט, וכן טרה-בייט של אחסון בשירות הGoogle Drive לאחסון קבצים. ההבדל בין התוכניות הוא שבתוכנית השנייה והיקרה יותר, יקבל המשתמש גם טאבלט Nexus 7 וכן שירות טלוויזיה מלא באמצעות ה-Google TV שיאפשר גם להקליט עד 500 שעות שידור טלוויזיה ב-HD באמצעות כונן קשיח בנפח 2TB המגיע איתו. עוד שוני מהתוכנית השנייה הוא שהמשתמש יידרש להתחייב לשנתיים לשירות במקום התחייבות לשנה בתוכנית הזולה יותר.

קרא עוד:  מעבד מסתורי של קוואלקום הופיע ב-Geekbench. האם זה Snapdragon 865?

התוכנית החדשה של גוגל תפעל בתור התחלה בקנזס סיטי שבקנזס, אך בכדי להתחבר לשירות, ידרשו תושבי העיר להראות עניין בתוכנית וכך יצטרכו המשתמשים לשלם 10 דולרים כדמי הרשמה ראשונית לשירות שיפתח ב-9 בספטמבר. אז מתי מהירויות כאלה יגיעו לישראל? לצעירנו, לא בזמן הקרוב ככל הנראה.

וידאו: התפתחות האינטרנט על פי גוגל