כשנה וחצי לאחר שהשיקה את האפליקציה Family Link, המאפשרת להורים לפקח מרחוק על טלפון האנדרואיד של ילדיה, גוגל (Google) משיקה אותה גם מעבר לגבולות ארצות הברית. עם יותר ממיליון משתמשים, האפליקציה זמינה להורדה במדינות ברחבי אירופה, וגם בישראל.

באמצעות האפליקציה ניתן לפתוח חשבון גוגל מיוחד עבור ילדים, וכאשר נעשה שימוש בחשבון הזה כדי להגדיר מכשיר סלולרי חדש, ההורים יכולים לשלוט על השימוש במכשיר באמצעות האפליקציה. בין היתר אפשר לעקוב אחר מיקום המכשיר, להגביל את השימוש היומי, לנעול את המכשיר מרחוק, לשנות את הגדרות החיפוש, למחוק אפליקציות ותכנים לא ראויים וכדומה.

לצד ההתרחבות העולמית מוסיפה גוגל לאפליקציה תכונה נוספת שלטענתה הורים רבים ביקשו – פיקוח על שימוש של נערים נערות מעל גיל 13 במכשיר שלהם. לצורך כך, גם ההורים וגם הנערים צריכים לאשר את השימוש, כאשר הנערים יכולים להפסיק את המעקב באופן חד צדדי בכל רגע נתון. ברגע שהם עושים זאת, האפליקציה למעשה תנעל את המכשיר למשך 24 שעות וההורים יקבלו הודעה על כך שילדם ביקש להתנתק, כדי שיוכלו 'לנהל שיחה' עם ילדיהם בני הנוער.

האפליקציה במחשבי Chromebook (כרומבוק) ותאפשר שילוב עם Google Assistant כדי להשתמש בה באמצעות פקודות קוליות. האפליקציה זמינה להורדה עבור מכשירי כאן.