יש לא מעט כבלי microUSB המוצעים באתרי המכירות למשתמשי האנדרואיד ואם עד כה רכשנו והשתמשנו בכל סוג ובכל יצרן, נראה כי בחיבור USB-C המצב שונה.

מהנדס גוגל בנסון יונג (Benson Leung) טוען כי לאחר מחקר שעשה, המתאם USB-C הממיר כל כבל microUSB לחיבור החדש אשר מוכרת OnePlus אינו מומלץ לשימוש במכשירי הנקסוס החדשים. לדבריו, המתאם אינו עומד בתקינה Type-C 1.1 וכי הוא אינו מסוגל להעביר את הזרם הדרוש, דבר שיכול לגרום לנזק לסוללה ולמכשיר כולו.

ההסבר הטכני מגיע בשל העובדה כי OnePlus 2 אינו תומך בהטענה מהירה, וכי המתאם מותאם לתקן Type-C 1.0 מגביל את הזרם ל-2.2 אמפר אל מול 3 אמפר שהמטען מעביר והמכשיר צורך, מה יכול לגרום ללחץ על הסוללה והרכיבים שבדרך, כך ככל שתקופת השימוש עם המתאם מתמשכת, כך גם הנזק שיכול להיגרם גדול יותר. למעשה, המהנדס אומר כי מחשב ה-Pixel C החדש הנטען מחיבור USB-C כלל לא יטען עם המתאם הזה. אגב, אותו מהנדס ביצע תחקיר גם על כבלים שונים שמצא באמזון וכתב ביקורת מפורטת על כל אחד מהם והבעיות שגילה.

ב-OnePlus לא הגיבו באופן רשמי לדברים ובכל מקרה המתאם מיועד לשימוש עבור OnePlus 2 ולא למכשירים אחרים, אבל המקרה הזה צריך להוות נקודת אזהרה לכל בעלי חיבור USB-C כי לא כל הכבלים והמתאמים המוכרים בחנויות מתאימים לשימוש, במיוחד כעת שהם אינם מספיק נפוצים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.