במהלך יוצא דופן וראשון מסוגו, גוגל (Google) שחררה סרטון בו היא לועגת למתחרות הגדולות בשוק המחשבים ומשווה את מחשבי הכרומבוק (Chromebook) מבוססי מערכת ההפעלה Chrome OS, למחשבים הניידים של המתחרים.

בסרטון המוגש באופן משעשע, מציג מגוון רחב מאוד של תקלות שיכולות להתרחש במחשבים המבוססים על מערכות ההפעלה Windows 10 של מיקרוסופט (Microsoft) ו-macOS של אפל (Apple). בעיקר את התקלות הנפוצות המוכרות למשתמשים בהם אפשר להיתקל בשימוש השוטף. ולעומת זאת עד כמה הכל עובד חלק ונקי מתקלות במחשבי ה-Chrome OS החדשים.

לספקנים, גוגל גם הקפידה לציין את לכמות הגדולה מאוד של האפליקציות החינמיות שזמינות באמצעות חנות האפליקציות של דפדפן הכרום וכן גם של מערכת האנדרואיד (Android), שכזכור זכתה המערכת לתמיכה ביישומים אלה לאחרונה.

"אם אתם רוצים הגנה נגד וירוסים, אם אתם רוצים עדכונים אוטומטיים, אם אתם רוצים סוללה שעובדת כל היום, אם אתם רוצים זמן טעינה קצר יותר, אם אתם רוצים מחשב שמתחיל לעבוד מהר יותר, אם אתם רוצים מחשב שטוען יישומים מהר יותר, אם אתם רוצים פחות השתהות, אם אתם רוצים סוג חדש של מחשב נייד, אז תכירו את הכרומבוק שלכם", טוענת גוגל בסרטון, תוך שהיא מתייחסת לכל היבט כמעט שקיים בתפעול ובעבודה עם ניידים.

הסרטון מגיע בזמן חשוב מבחינת שוק המחשבים, בתקופה בה מתחילות הרכישות של המחשבים הניידים לקראת החזרה ללימודים. כיום מחשבי הכרומבוק שולטים בשוק, אולם התחרות התגברה לאחרונה עם השקתה של מיקרוסופט לדגמי מחשבי Surface זולים.

קרא עוד:  וידאו: זה מה שחשבנו על P30 Pro של וואווי