אפילו אם חייתם מתחת לסלע בשנים האחרונות, וגם במקרה הזה סביר להניח שגוגל צילמה אתכם וזה נמצא איפשהו ב-Google Earth. התוכנה שמצלמת כל מקום בעולם ומאפשרת גישה לתמונות לווין מקצועיות זמינה בשתי גירסאות – חינמית ומקצועית, כאשר הגירסה השניה מעניקה למשתמשים שלה פיצ'רים רחבים יותר כמו כלי מדידה שונים, הפקת מפות בתלת מימד והדפסתן ברזולוציה גבוהה, אפשרויות ייצוא שונות של המידע והוצאת סרטונים קצרים של סיורים בכל מקום בעולם ב-HD. אלא שעד כה גוגל גבתה 399 דולרים מכל מי שרצה לשדרג לגירסה המקצועית של התוכנה, וכעת היא החליטה להעניק את השדרוג הזה בחינם לכל מי שמעוניין בו.

לא ברור מה בדיוק עומד מאחורי ההחלטה הזו של החברה, והאם זו תגובה לשירותי מפות אחרים כמו זה של אפל  או של Here של נוקיה, אבל למה לשאול שאלות מיותרות. "בין אם אתם מתכננים לטייל בהרים או לבנות בניין חדש, בואו לבדוק את התוכנה המקצועית ולראות כמה קל זה לדמיין את העולם שלכם", אמר מנהל הפרויקט של התוכנה.

אין מה לדאוג לרווחים של גוגל, שכן החברה עדיין תמשיך לגבות כסף מחברות וארגונים שרוצים להשתמש במידע שלה כדי לשלב אותו בתוכנות עצמאיות אחרות. ייתכן שמשם מגיע כל הכסף הגדול, ולכן החליטו בגוגל שאין טעם לגבות גם כסף ממשתמשים פרטיים.

בכל מקרה, אם אתם מעוניינים לשדרג, עליכם להירשם אונליין ולקבל מפתח מוצר כאן.