גוגל (Google) הכריזה השבוע על אפליקציית המדידות Measure אשר מאפשרת למכשירי אנדרואיד התומכים ב-ARCore לבצע מדידות של אובייקטים בתוך הבית, אולם היא לא מסתפקת רק בזה. החברה הרחיבה את יכולת זו ומאפשרת מדידות של מרחקים וגבהים גם בתוך יישום Google Earth.

מדידות מרחקים על גבי מפה אמנם אינה תכונה חדשה,שכן כבר באפליקציית המפות Google Maps ניתן להניח סרגל וירטואלי בין שני יעדים ולמדוד מהו המרחק הגאוגרפי ביניהם. החידוש הוא דווקא ביכולת של גוגל למדוד אורכים, רוחבים, גבהים, שטחים וכל מה שקשור לעצמים שמופיעים ב-Google Earth.

באמצעות האפליקציה ניתן כעת לתחום את גבולות השטח שהמשתמש מעוניין להסתכל עליו, ועל ידי כך למדוד למשל שטחים לא סימטריים כמו פארקים, בניינים ואפילו מדינות וארצות בעולם, וכמובן גם מגדלים ואתרי תיירות מפורסמים כמו מגדל אייפל או מגדל פיזה. אפשר אפילו לשמור את המידות לצורך בחינה מאוחרת יותר, מה שעשוי להיות יעיל במיוחד עבור אנשים ששוכרים דירות או בונים בתים.
כלי המדידות זמין כעת רק באמצעות כניסה ל-Google Earth דרך דפדפן הכרום (Chrome) של גוגל, בעוד עדכון לאפליקציות האנדרואיד יגיע בהמשך השבוע. משתמשי iOS ייאלצו בינתיים לחכות.