הוכחות נוספות ששירות ה"גוגל דרייב" (Google Drive) שירות האחסון בענן של חברת הענק ממאונטן וויו מתקרב. לאחר שנחשפו לכידות-מסך של השירות ודף ההורדה של יישום הסנכרון, כעת בלוג הטכנלוגויה טק-קראנצ' הצליח להניח את ידיו על היישום עצמו של שירות האחסון.

נראה כי שירות האחסון של גוגל דוגל באסטרטגיה אותה נוקטת המתחרה Dropbox, בו יישום אשר מותקן על המחשב מבצע סנכרון של הקבצים המקומיים אל הענן באופן אוטומטי וללא התערבות של המשתמש מעבר להגדרה הראשונית.

היישום עדיין לא פעיל ולמרות שהוא הותקן על מחשב המק של הכתב ללא כל בעיה, בעת ההפעלה שלו מתקבלת ההודעה: "גוגל דרייב טרם הופעל בחשבונך" וככל-הנראה יש להמתין לגוגל שתפעיל את השירות מהצד שלה, שעל פי השמועות ההשקה של השירות תתרחש כבר בשבוע הבא.

בנוסף, הדיווחים אומרים כי החברה תהציע שטח אחסון בנפח של 5 ג'יגה-בייט, שלנו נראה מעט מדי ביחס למתחרים כמו Dropbox, Box או אפילו בהשוואה לשטח האחסון שמציעה החברה בשירות הדוא"ל שלה, כך שאנו נמתין להכרזה הרשמית של בנוגע לנפח המוצע. באותה נשימה חשוב לזכור כי גוגל מציעה נפח בלתי-מוגבל עבור אחסון תמונות באמצעות פיקאסה, אחסון של עד 20,000 קבצי-מוזיקה בשירות הגוגל מיוזיק של ואחסון של מסמכים בנפח של עד 1 ג'יגה-בייט בגוגל דוקס, כך שטרם ברור לנו אם שירות הגוגל דרייב יאפשר ניהול של כולם ביחד או ישמש כשירות נפרד לאחסון קבצים בענן לצורך גישה אליהם מכל מקום.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.