גוגל (Google) הציגה אפשרות חדשה באפליקציית Google Drive (גוגל דרייב) המספקת דרך פשוטה ונוחה למשתמשי ה-iPhone לעבור לאנדרואיד. 

באתר האנדרואיד הרשמי תחת "Switch", הציגה גוגל הנחיות כיצד להעביר את השלל התוכן ההדיגיטלי שנצבר במכשיר ה-iPhone אל מכשיר האנדרואיד החדש. בדף ישנו תיאור כיצד להשתמש בגוגל דרייב בכדי לגבות את הנתונים – את אנשי הקשר, לוח השנה, התמונות וקטעי הווידאו – כך שאלה יעברו מיידית למכשיר האנדרואיד.

מטבע הדברים, מרבית המשתמשים לא יבחרו לגבות את כל מה שיש להם על ה-iPhone – הודעות SMS, קבצי מוזיקה שלא שייכים ל-iTunes, ועוד, יישארו כנראה על המכשיר הישן. מצד שני, אם האנדרואיד החדש שאליו מועברים הנתונים יהיה הפיקסל, באמצעות מתאם Quick Switch יוכל המשתמש להעביר גם את כל אלו למכשיר החדש.

למי שיאמץ את האפשרות כדאי לקחת בחשבון שהגיבוי של כמות כזו של תכנים יכול להימשך "מספר שעות", כך מזהירה האפליקציה, לכן מומלץ לעשות זאת כשמחוברים ל-Wi-Fi. בנוסף, משום שאפליקציה חייבת להישאר פתוחה על המסך תוך כדי התהליך, כדאי גם להתחיל את הגיבוי לפני שנת הלילה, ולמצוא אותו שלם כשמקיצים בבוקר.

מיותר לציין כי גם המתחרה של גוגל, אפל (Apple), מנסה לעשות את המעבר בין מכשירים לחלק במיוחד ולכן אף היא פרסמה שירות אנדרואיד בשם "Move to iOS" אשר מבצעת את אותו התהליך, רק לכיוון ההפוך.

קרא עוד:  סורק טביעות אצבע במסך ה-iPhone - רק ב-2021

נדמה כי גוגל מתאמצת מאוד להרחיב את חוג משתמשי האנדרואיד שלה, ומתמקדת בחודשים האחרונים בהפיכת המעבר הזה לחלק ככל שניתן. לדוגמה – את הטלפון החדש שלה, פיקסל (Pixel), משווקת החברה עם מתאם שמספק אפשרות ל"מעבר מהיר" של נתונים בין ה-iPhone ולמכשיר החדש. מלבד זאת היא העלתה גם שני סרטוני וידאו ליוטיוב שכל ייעודם להסביר בפשטות למשתמשי האייפון כיצד לחצות את הקווים בלי מאמץ בכלל.