למרות ההצלחה היחסית בשוק החינוך, מחשבי ה-Chromebook המבוססים על Chrome OS של גוגל (Google) לא הצליחו להתרומם מעבר לרמה של נישה. זה נכון כמובן גם במחשבים היוקרתיים שמריצים את מערכת ההפעלה הזו, כולל ה-PixelBook של גוגל עצמה. זו אולי הסיבה שהחברה מפתחת בשקט יכולת המאפשרת אתחול כפול של מחשבי Chrome OS כך שהם יוכלו להריץ גם Windows 10.

מפתחים הקשורים לאתר XDA חשפו כבר כי החברה מתכננת לאפשר מצב שהיא מכנה Alt OS ושמטרת הפיתוח שלו היא לאפשר זאת באופן ציבורי ולא לצרכי בדיקה פנימיים. בנוסף יש עדויות לאתחול כפול שזכה לכינוי Cmapfire ויש קשרים ברורים ל-Windows 10 – קוד הפיתוח כולל את ערכת רישוי החומרה של מיקרוסופט (Microsoft) עבור Windows 10. ערכה זו משמשת לבדיקה האם המחשב המדובר מתאים לדרישות המינימום להרצת מערכת ההפעלה הנוכחית של מיקרוסופט.

לפי הדיווחים גוגל מפתחת את אפשרות האתחול הכפול כך שהיא תהיה קלה מאוד למימוש בידי משתמש מהשורה, כולל אפשור עדכונים במקביל למערכות ההפעלה המותקנות מבלי צורך כמעט בהתערבות של המשתמש.

העדויות לפיתוח נמצאו אמנם ב-PixelBook, אבל לפי ההגדרות המטרה היא בסופו של דבר לאפשר את האתחול הכפול בכל Chromebook שיהיה לו מספיק זיכרון אחסון לעשות זאת. התקנה של שתי מערכות ההפעלה במקביל תדרוש כ-40 גיגה-בייט פנויים מנפח האחסון המובנה במחשב.