חוששים שאופנת המגרעת במעלה המסך תצבור תאוצה לשילובים נוספים של מגרעות במכשיר? גם בגוגל (Google) כך מסתבר, חשבו על זה.

בפוסט ארוך שעלה לאתר מפתחי האנדרואיד (Android) הרשמי של החברה מתייחסת החברה לנושא הזה באופן מפורש ומבהירה חד משמעית: "במכשירים יכולה להיות מגרעת אחת בלבד בכל צד קצר של המכשיר. זה אומר שאתם לא תתקלו במספר מגרעות בקצה יחיד או יותר משתי מגרעות במכשיר אחד, ואתם לא תראו מגרעת בצד הימני או השמאלי הארוך של המכשיר. במסגרת המגבלות הללו, המגרעות יכולות להיות בכל מקום שהיצרניות יירצו".

זה אומר שליצרניות יש עדיין יד חופשית לגבי גודל המגרעת שהם ישלבו במכשיר, אם הן ירצו, וכן לגבי המיקום שלה. שאומי (Xiaomi), כזכור, בחרה לשלב מגרעת קטנטנה למטה מצד ימין עבור המצלמה הקדמית ב-Mi Mix 2S. חברות אחרות מציעות מגרעת מינימלית למעלה כמקום למצלמה בעוד שאחרות משתמשות במגרעת ארוכה עבור מצלמה קדמית שנייה, מבזק קדמי, מד לייזר ועוד.

בכל מקרה, עד עתה לא נתקלנו בטלפון שמציע מגרעת גם למטה.

כמה מכשירים עם מגרעות יש כבר? למרות ההרגשה שיש יותר, לפי גוגל 16 שמיוצרים בידי 11 יצרניות, אבל יש הרבה מאוד שמתקרבים אל השוק בנוסף.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.