גוגל (Google) החלה בהפצתו של עדכון דצמבר למערכת ההפעלה של מכשירי ה-Pixel מתוצרתה. חלק מהחידושים זמינים רק לדגמי הדור החדש ביותר, Pixel 4, אבל אחרים פועלים גם בדגמים ישנים יותר. עם זאת, מדובר בעדכון האחרון שאותו תפיץ גוגל לטלפון ה-Pixel המקורי.

אחת התכונות החדשות, המיועדת לבעלי טלפוני Pixel מהדור השני ומעלה, היא Portrait Blur. תכונה זו מאפשרת להפוך תמונות לצילום פורטרט על ידי טשטוש אוטומטי של הרקע. ניתן להפעיל את מצב טשטוש הרקע גם בעת שיחת וידאו באמצעות האפליקציה Duo, וב-Pixel 4 המצלמה תתמקד בפני המשתמש ותעקוב אחריו גם בתנועה. בנוסף, המסך של ה-Pixel 4 תומך כעת בקצב רענון של 90 הרץ בזמן שיחות וידאו.

via GIPHY

עוד כולל העדכון מערכת שאמורה לשפר את איכות הצליל במהלך שיחות וידאו תוך השלמה אוטומטית של קטעי משפט מקוטעים באמצעות בינה מלאכותית. מערכת בינה מלאכותית נוספת מסננת באופן אוטומטי שיחות טלמרקטינג המבוצעות בידי בוטים: המערכת עונה לשיחות המגיעות ממספר לא מזוהה, ובמקרה שהיא מזהה הקלטה, השיחה מנותקת מיד מבלי להטריד את המשתמש.

מכשירי ה-Pixel 3 זוכים בעקבות העדכון לתכונת Live Caption, המתמללת מילים הנאמרות בקבצי וידאו ומציגה את הכתוביות על המסך באופן מיידי. כמו כן, העדכון אמור לשפר את ניהול הזיכרון של כל הטלפונים במשפחה, ומגיע גם עם הגרסה העדכנית של הסייענית הדיגיטלית Google Asistant. הפצתו לכלל המשתמשים צפויה לארוך מספר שבועות.