גוגל (Google) מתייחסת ברצינות לביקורת הרבה אודות דפדפן האינטרנט הפופולרי שלה כרום (Chrome), אשר נחשב לזולל משאבים רבים מהמערכת בהשוואה למתחרים. החידוש הבא שאמור לשפר את המצב הוא תכונה בשם ״Best Effort Tasks״, שכבר שולב בגרסת פיתוח מוקדמת של הדפדפן, ויגיע כנראה אל כלל המשתמשים בטווח החודשים הקרובים.

התכונה החדשה משנה למעשה את עדיפותן של מספר פעולות אותן מבצע כיום הדפדפן כרום בזמן שמשתמשים בו, בהן שמירת מידע על הכונן הקשיח, ניקוי הזיכרון (Cache), דיווחי סטטיסטיקה או עדכונים של רכיבי תוכנה שונים. כאשר Best Effort Tasks מופעל, כל הפעולות הללו נדחות לרגע שבו בוחר המשתמש לסגור את כל חלונות הדפדפן. עד אז, הן אינן מבוצעות, אלא נשמרות במעין ״תור״ הולך ומתארך של פעולות זוללות משאבים.

המטרה היא שבמקום לגזול מביצועי המחשב בזמן שהמשתמש יושב מולו, תבצע כרום את הפעולות הללו בסיום העבודה, ומבלי להפריע לגלישה. כמובן ששינוי זה לבדו לא יספיק בכדי להפוך את כרום לדפדפן הזריז בשוק, אולם לא מדובר גם בפעולה היחידה בה נוקטת גוגל לצורך השגת מטרה זו. בגרסאות הקרובות של כרום צפויה החברה להטיל מגבלות גם על תמונות גדולות, פונטים, תכניות שונות (Scripts) הרצות ברקע ועוד – הכל במטרה להפוך את הדפדפן לזריז וקומפקטי כפי שהיה בשנותיו הראשונות.