גוגל (Google) משקיעה, כך נראה, יותר ויותר משאבים בהפיכת Messages לאפליקציית שיחות מיידיות מתקדמת, ובקרוב היא אמורה להשיק גרסה חדשה, גרסה 4.0, שאמורה להביא עמה כמה שינויים.

הגרסה החדשה, שזמינה כעת להורדה כקובץ APK בגרסת בטה, נבדקה לעומק בידי האתר Android Police שמצא שני שינויים עיקריים.

השינוי הראשון הוא האפשרות לקבוע שם עצמאי לשיחות קבוצתיות במתנהלות באמצעות מסרונים עם האפליקציה. קביעת שם הקבוצה הוא מקומי בלבד, כך שכל אחד מחברי הקבוצה יכול לקבוע את השם שנוח לו, שיוצג עבורו, מבלי להשפיע על האחרים. מדובר בשיפור משמעותי, כי עד עתה בשיחות שכאלה פשוט הוצגו שמות כל המשתתפים אחד אחרי השני כשם הקבוצה.

שינוי נוסף הוא החלפת סגנון הצבעים המשמשים כדי לציין אנשי קשר שלא משתמשים בתמונה. בגרסה החדשה במקום אות בצבע כהה כלשהו על אותו צבע בגוון יותר בהיר, כל האותיות המוצגות הן בצבע לבן על רקע צבע כהה כלשהו – יותר נוח וברור לעין, ובדומה למה שגוגל כבר עשתה באפליקציית אנשי הקשר החדשה שלה.

מעבר לכך מכילה האפליקציה קטעי קוד שמציגים אפשרות לעוד שינויים שייכללו בעתיד באפליקציה: הצעה לבדוק האם מצב הטיסה מופעל בטעות במקרה אם לא מצליחים לשלוח מסרון, אפשרות לשלוח קבצים גנריים עם ההודעות וגם, בין השאר, הודעות שיצורפו למסרונים כדי לקדם את השימוש ואת התפוצה של Messages.

קרא עוד:  גוגל: עדכון אבטחה ראשון ל-Android 10, סוגר פרצת אבטחה חמורה

ניתן להוריד את גרסת הבטה של Messages 4.0 מכאן, אך נזכיר כמו תמיד שאפליקציית בטה היא קובץ לא סופי ולא תמיד יציב, כך שכדאי לחשוב לפי שמורידים ומתקינים אותה, במיוחד כשמדובר בקובץ APK.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.