רגילים להשתמש ב-Office של מיקרוסופט (Microsoft) אבל מעריכים את האפשרויות השימושיות שמציעות התוכנות השונות הכלולות ב-Google Docs, כמו השיתופיות, היכולת לעבד מסמכים יחד עם מישהו במקביל, וכן השמירה של המסמכים ברשת כך שהם יהיו נגישים מכל מקום באמצעות דפדפן בלבד? רוצים להשתמש ביכולות שמציע Docs מבלי לעזוב את סביבת העריכה של Office שהינה, ואין מה לעשות, נוחה יותר לרוב המשתמשים? רשמו לפניכם את שם התוסף הבא שבקרוב יהיה זמין בחינם גם לשוק הצרכני שאוהב לעשות את זה כל הזמן, או לפעמים, עם ה-Docs של גוגל: Google Cloud Connect.

התוסף, שהוא למעשה פרי פיתוח של חברה בשם DocVerse, שנרכשה לפני מספר חודשים על ידי גוגל, מתקין פס כלים ב-Office ומאפשר לבצע סנכרון של המסמכים לסביבת ענן המסמכים של גוגל. כן ניתן לגבות אותם, לקבל כתובת URL ישירה אליהם בכדי לצפות בהם גם בלי תוכנה, וכמובן, גם לאפשר עריכה במקביל, כולל ממסך Office אחר, כל עוד יש הרשאה.

GoogleCloudConnect

למעשה, מה שמציע התוסף הזה – שזמין עבור Office 2003 עד Office 2010 – הוא תכונות שמציעה סביבת ה-Docs עבור משתמשי Office לדורותיהם. כך למשל, בעזרת התוסף הזה גם מסמכי הגרסה השולחנית שומרים על היסטוריית שינויים בכל מסמך, וכך יש אפשרות לחזור למסכים ישנים יותר.

התוסף נמצא כעת בבחינה של כמות מסוימת של בוחנים ארגוניים (למעשה קצת לאחר פתיחת ההרשמה כבר לא נותרו מקומות), ובקרוב הוא כנראה יהיה זמן לכל המשתמשים, כולל הצרכניים. כל מה שצריך לאחר מכן הוא פשוט חשבון לשירותים השונים של גוגל ברשת.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.