האם אחד הכלים המציקים ביותר באינטרנט עומד לחלוף מהעולם? גוגל (Google) הציגה כלי חדש באמצעותו ניתן להבדיל בין משתמשי אינטרנט אנושיים לבין בוטים אינטרנטיים אוטומטיים. עד כה, הדרך של אתרי אינטרנט שונים להבחין בין השניים הייתה הכלי reCAPTCHA אשר מציג כיתוב על גבי תמונה שרק בני אדם יכולים לקרוא, ומבקש מהמשתמש להקליד אותו. כעת טוענת גוגל כי מצאה את הדור הבא של CAPTCHA והוא שימוש ב-CAPTCHA בלתי נראית.

לפי גוגל, המערכת משתמשת ב-"שילוב של לימוד מכונות עם ניתוח סיכונים מתקדם שמסתגל לאיומים החדשים והמתפתחים". המשמעות היא שהמערכת מסוגלת לזהות אם המשתמש הוא בן אדם או בוט כבר מרגע כניסתו לאתר, בין היתר על ידי ניטור תנועות העכבר או זיהוי כתובת ה-IP שלו.

בהנחה וכל המשתנים מאומתים, לא יהיה צורך בהגנה על תוכן האתר על ידי הקלדת צירוף של אותיות או מספרים, אלא התוכן פשוט ייחשף ללא חשש ויטען כרגיל. אם האלגוריתם יגלה משהו חשוד, לעומת זאת, תיכנס לפעולה מערכת ה-CAPTCHA הישנה בצורתה המוכרת.

החברה לא מספקת פרטים רבים מדי אודות הטכנולוגיה שעומדת מאחורי המערכת החדשה ואיך היא בדיוק פועלת, ככל הנראה משום שהיא חוששת שמשתמשים יוכלו להערים עליה. היא כן העלה סרטון שמציג את המערכת החדשה, וציינה כי היא תיכנס לשימוש בזמן הקרוב.