אתרי אינטרנט רבים מציעים היום התראות (Notifications) על עדכונים דרך הדפדפן, אולם לפי הנתונים שפורסמו על ידי ארגון מוזילה (Mozilla) האחראי על פיתוח הדפדפן הפופולרי פיירפוקס (Firefox), רוב מוחלט מבין המשתמשים – 99 אחוזים – בוחר להתעלם לחלוטין מהודעות אלו, או לבטל אותן באופן אקטיבי. היות שכך, נראה כי מדובר בתכונה שלא מועילה בדבר אלא רק יוצרת הסחת דעת מיותרת, ובמוזילה מעוניינים לחסוך מהמשתמשים הודעות מציקות.

בגרסה הבאה הבאה של דפדפן פיירפוקס, 72, לא תוצג עוד שום הודעה על המסך המבקשת אישור להצגת עדכונים והתראות. במקום זאת, יופיע סמל קטנטן בבתוך שורת הכתובת, ממנו ניתן פשוט להתעלם. בלחיצה עליו, יוכל המשתמש לאשר קבלת עדכונים, או לחסום אותם לצמיתות.

chrome-notifications.png

גם בגוגל (Google) מעוניינים להקל על המשתמשים, אולם בוחרים בגישה מעט פחות כוללנית. בגרסה הבאה של דפדפן כרום (Chrome), גרסה 80, יוסיף הדפדפן להציג התראות מאתרים, אלא אם מדובר באתרים שמשתמשים מעטים בלבד בוחרים לאשר קבלת התראות מהם. בנוסף, יסתיר הדפדפן התראות גם ממשתמשים שבוחרים בדרך כלל לחסום התראות באופן אקטיבי. בשני המקרים, יפעל הדפדפן בצורה דומה לזו של פיירפוקס – סמל קטן יוצג בתוך שורת הכתובת, במקום חלון התראה שמסתיר חלק נכבד מהמסך.