הגירסא הנוכחית מול המותאמת, לחצו כדי להגדיל

בנכס המפתחים השנתי של אפל, ה-WWDC לצד העדכונים למערכת ההפעלה iOS הוצגו דגמי ה-MacBook Pro החדשים הכוללים מסכים בעלי תצוגה רשתית שהם בעלי רזולוציה ויחס נקודה לאינצ' גבוהה במיוחד, הבעיה היא שתוכנות ויישומים שלא הותאמו לעבוד על הרזולוציה הגבוהה הזו ויכולים להראות מטושטשים כמו במקרה של דפדפן הכרום.

בקרוב, הרבה יותר חד

הגירסא הנוכחית מול המותאמת, לחצו כדי להגדיל

אך בבלוג הפיתוח של כרום לא מעוניינים להפקיר את המשתמשים לידי דפדפן הספארי, שמן הסתם תומך באופן מלא ברזולוציה הגבוהה ובפרסום החדש שעלה בבלוג מדווחים כי כבר בגירסת ה"כנרית" (Canary) אשר זמינה להורדה עכשיו, ביצעו המפתחים בגוגל את שינויים הבסיסים הנדרשים על-מנת לגרום לכרום להיראות נפלא וחד כבר עכשיו.

כפי שניתן לראות בתמונה שפורסמה בבלוג, טרם העדכון האלמנטים העיצוביים של הדפדפן כמו שורת הכתובת, הלשוניות, הפקדים וכמו-כן הכתב נראים מטושטשים, בגירסה החדשה הדפדפן נראה חלק וחד ולבטח יראה מצויין על מסך המחשב.

בחברה מבהירים כי יש עוד עבודה של מספר שבועות לפני שתשוחרר גירסה יציבה הכוללת את השינויים הדרושים. חשוב לנו להדגיש כי גירסת ה"כנרית" של כרום היא טרום גירסת בטא המתעדכנת כמעט מדי יום ועלולה להיות לא יציבה במיוחד ולא מומלצת לשימוש יום-יומי, אך בכל מקרה ניתן להפעיל את גירסת הכנרית לצד גירסה יציבה של כרום.

סדר בחנות האינטרנט

יותר קל למצוא יישומים שיעבדו ללא חיבור רשת

עדכון נוסף בוצע מאחורי הקלעים עבור חנות האינטרנט של כרום שהבולט והרלוונטי שבהם עבור המשתמשים הוא שכעת החנות כוללת אוסף של יישומים לא מקוונים, כלומר כאלה שיפעלו גם ללא חיבור פעיל לרשת, התזמון של העדכון לא מפתיע שכן הוא נעשה קצת לאחר שהחברה הכריזה על דגמי מחשבי הכרום-בוק החדשים, בגוגל מעוניינים לחזק את קצב האימוץ של המחשבים האולטרה ניידים תוך כדי הדגשה כי ניתן לעבוד על המחשב גם כאשר הוא לא מחובר לרשת באמצעות יישומים לא מקוונים.

מפתחים ישמחו לדעת כי כעת חנות האינטרנט מגיעה אל עוד שישה מדינות נוספות ואף מאפשרת לקבל מידע מקיף יותר בלוח-הבקרה למפתחים וכעת מפתחים יכולים לבדוק לא רק את כמות ההתקנות של היישום שלהם בפועל אלא גם כמה אנשים צפו בעמוד היישום. המידע זמין עד 90 ימים אחורה וניתן לייצא אותו כקובץ CSV. למידע המלא ניתן לפנות לפרסום בבלוג המפתחים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.