בעקבות ההחלטה להפסיק את התמיכה בהפעלת יישומים שולחניים דרך דפדפן כרום ולהסיר אותם מהרשת, משיקה גוגל (Google) גרסה מחודשת לשירות הגישה מרחוק Chrome Remote Desktop, כרגע בגרסת בטא. ההבדל העיקרי הוא שלא מדובר עוד באפליקציה אלא בשירות מקוון, שהגישה אליו נעשית ישירות דרך הדפדפן וללא צורך באפליקציה. עדיין נדרשת התקנת תוכנה על המחשב שעליו מעוניינים להשתלט, ומתן הרשאות מתאימות לאחר התקנה זו.

פרט לכך, שומר Chrome Remote Desktop על רוב תכונותיו. זהו עדיין שירות המיועד בעיקר לעזרה ותמיכה טכנית, בין אם במסגרת ארגונית או בעבור חברי משפחה. לאחר ההשתלטות על מערכת המחשב המרוחקת ניתן להפעיל תוכנות, לגשת לקבצים ומסמכים, ולשנות את הגדרות המערכת.

השירות תומך בגישה מרחוק למחשבים מבוססי מערכות ההפעלה חלונות, MacOS, לינוקס ו-ChromeOS. אפליקציות ייעודיות למכשירי טלפון חכם מבוססי אנדרואיד ו-iOS מאפשרות לשלוט מרחוק במחשבים דרכם, אם כי לא ניתן להשתלט מרחוק על הטלפונים עצמם. זהו שירות חינמי שזכה לפופולריות יחסית בהשוואה לרוב האפליקציות שפותחו עבור חנות היישומים של דפדפן כרום, ומכאן בחירתה של גוגל להמשיך ולתמוך בו גם לאחר שהיישום השולחני הוסר מהחנות.