גוגל הכריזה כי היא מערכת ה-Chrome OS עבור מחשבי נטבוק תושק לקראת סוף השנה. בתערוכת Computex 2010 אמר סונדר פיצ'אי, מנהל פרויקט Chrome כי המערכת תהיה מוכנה לקראת סוף הסתיו, אולם הוא לא ציין תאריך מדויק. “מאוד חשוב לנו כיצד נגיע ומתי נכנס לשוק, מכיוון שאנו מעוניים לספק חווית שימוש גבוהה”, אמר פיצ'אי, “אנחנו מדברים גם על חומרה וגם על תוכנה”.

"ה-Chrome OS היא אחת ממערכות ההפעלה הבודדות עם מיליון אפליקציות פעילות. לא נדרש ליצור גרסה של גוגל או פייסבוק כדי שיעבדו בכרום". כך אמר פיצ'אי בהתייחסו לאמירות מיקרוסופט כי המפתחים יידרשו ליצור מספר גרסאות לאותה האפליקציה כדי שתעבוד במספר מערכות הפעלה.

מערכת ה-Chrome OS היא הניצן הראשון מגוגל המבקשת להתחרות בתחום מערכות ההפעלה, זאת כנגד מיקרוסופט השולטת בשוק עם מערכת Windows. ההכרזה מגיע באפלוליות רבה שכן לא ברור עדיין אלו מחשבים ניידים יריצו את המערכת, זאת למרות שעד כה שמענו מספר פעמים כי Acer היא זו שתהיה הראשונה לחשוף מחשב נטבוק מבוסס כרום. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.