גוגל (Google) שחררה בערוץ הרשמי את גרסה 66 היציבה לדפדפן האינטרנט הפופולרי שלה למחשבים ולמכשירים וניידים. אחד החידושים הכי משמעותיים שבה הוא כנראה היכולת לחסום ניגון סרטונים או שמע המופעלים באופן אוטומטי מבלי שביקש זאת המשתמש.

עם עדכון הגרסה, המשתמש לא יידרש להפסיק באופן ידני את הניגון של הוידאו. במקום זאת, כרום יחסום את הניגון האוטומטי של הסרטון, זאת רק במידה והשמע שלו גם כן מופעל. יוצא מן הכלל אלו אתרים בהם המשתמש הראה עניין בניגון מדיה וכן ישנם גם אתרים יוצאי דופן כמו לדוגמה YouTube או אם זהו דף הבית של המשתמש. באלה הסרטונים המנוגנים ימשיכו לפעול ללא שינוי.

עוד מביאה עימה גרסה 66 של כרום גם שכבת הגנה כנגד פרצת Spectre שהתגלתה במעבדים. שכבת ההגנה תפעל לבידוד האתר ותגביל את היכולות של האתר להריץ קוד המבקש הרשאות נוספות הקשורות למעבד. דרך נוספת שגרסת הכרום החדשה מתמודדת עם הפרצה היא להגביל אתרים חשודים בשימוש זיכרון העבודה (RAM) רק לטעינת דף אחד בכל פעם. את שכבת ההגנה המכונה "Site Isolation" נדרש להפעיל בנפרד דרך הגדרות הדפדפן.

יחד עם זאת גוגל סגרה 62 פרצות אבטחה בכרום 66 וכן היא מאפשרת לייצא את כל הסיסמאות השמורות בדפדפן לקובץ נתונים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.