גוגל (Google) כבר ציינה לא פעם בפני מפתחי האתרים כי חייבים לעבור לסטנדרט של HTML5 במקום טכנולוגיית הפלאש (Flash) המיושנת. כעת, עם השקת גרסה 55 של דפדפן הכרום (Chrome), היא מפסיקה לתמוך בפלאש.

כעת, כרום 55 לא יציג אתרים העושים שימוש בפלאש ובפעם הראשונה שנגלוש לאתר כזה, כרום ישאל האם אנו מעוניינים להפעיל את תוסף הפלאש באופן ידני. לאחר מכן הדפדפן יזכור את בחירת המשתמש, ויטען את אותם האתרים עם פלאש בכל פעם שיגלוש אליהם שוב. רק אתרים אשר לא עובדים כלל עם טכנולוגיות אחרות פרט לפלאש יוצגו במלואם, וכי כעת ברירת המחדל היא HTML5.

בנוסף, יכיל הדפדפן רשימה "לבנה" של עשרה אתרים פופולריים שנוטים להשתמש בפלאש, אשר להם תופעל אופציית הפלאש באופן אוטומטי בכל מקרה. האתרים הם, בין היתר, יוטיוב, יאהו, יאנדקס, טוויץ', אמזון ועוד. יחד עם זאת, חלק מהאתרים הללו כבר עברו ל-HTML5, לכן יוכל המשתמש לבטל את אופציית הפלאש גם בהם.

לא מדובר בהפתעה גדולה שכן עוד במאי האחרון גוגל כבר החלה בחסימות שונות של תוסף הפלאש שכבר אז השפיעו על אתרים שונים. הסיבה היא טעינה מהירה יותר של אובייקטים, שיפור באבטחה והפחתת צריכת המשאבים של הדפדפן.

גוגל גם הבטיחה, כי כרום 55 יספק שיפור משמעותי מאוד של צריכת זיכרון העבודה של המחשב (RAM) על ידי ניהול יעיל יותר של סקריפטים הכתובים ב-JavaScript, שזה לדברי החברה אחד הגורמים לזלילת הזיכרון הרבה של הדפדפן. החיסכון בזיכרון העבודה יכול להגיע עד כדי 50% פחות מול גרסאות קודמות.

קרא עוד:  הטלפון/טאבלט המתקפל של מיקרוסופט, Surface Duo, נחשף בשימוש אמיתי

העדכון לכרום הופץ לכל המחשבים המריצים את מערכת חלונות, מק ולינוקס ובהמשך יגיע גם העדכון למכשירים הניידים.