חדשות מרעננות לחובבי הדפדפן של גוגל, גירסה 5 יצאה מבטא וזמינה להורדה כעת. במקביל זכו גם משתמשי מק ולינוקס לגירסאות יציבות, באיחור קל של כמה שנים. הקטנת טקסט הגדלת טקסט

מלבד הבשורה המשמחת למשתמשי מק ולינוקס (אלו שפחדו להתקין את גירסאת הבטא) שמעתה יכולים גם הם להתנסות בדפדפן הזריז. מציגה גירסה 5 מציגה מספר תכונות ושיפורים:

  • הרחבת אפשרות הסנכרון: כעת בנוסף לסנכרון המועדפים ניתן לסנכרן גם את ההגדרות, ערכות הנושא ואפילו את עמוד הבית ואפשרויות הזום (איך הסתדרנו עד עכשיו בלי סנכרון לזום?).
  • נוספה אפשרות להפעיל את התוספים במצב הגלישה הפרטית: מעתה תוכלו להפעיל את חוסם הפרסומות גם בגלישה פרטית כדי שהפרסומות לא יפריעו לכם כשאתם גולשים באתרים חינוכיים ללימוד שפות זרות.
  • שיפורים "מתחת למכסה המנוע" כגון תמיכה טובה יותר ביישומי HTML5 (כמו שירותים מבוססי מקום) ושדרוג מנוע הדפדפן.

שיפור נוסף העתיד להיכנס לגירסה 5 הוא מנוע פלאש המוטמע בתוך הדפדפן, במקום התקנת התוסף לאחר ההתקנה. אמנם לא שידרוג מהותי, אך מדובר בצעד נוסף באסטרטגיה של גוגל למיצוב הדפדפן כדפדפן ידידותי ו"מוכן לפעולה" כבר מרגע ההתקנה. על פי גוגל, ההטמעה של נגן הפלאש תתבצע במקביל להשקה של גירסת פלאש 10.1 על ידי אדובי.

בפועל, הדפדפן מהיר מעט יותר מקודמו: במבחן ביצועים שערכנו באמצעות Peacekeeper קיבל הדפדפן 2395 נקודות, שיפור של כ 20% מגירסה 4 שקיבלה 1994 נקודות, בעוד פיירפוקס משתרך מאחור עם 1847 נקודות בלבד (את הבדיקה ביצענו, כמובן, על אותה המערכת שבו נערכו הבדיקות הקודמות).

קרא עוד:  פרסומות באמצע הסרטון? כרום יעשה לזה סוף

נכון לעכשיו העדכון אינו "נדחף" באופן אוטומטי וכדי להוריד את הגירסה החדשה יש להיכנס לתפריט הכלים (תמונה של מפתח ברגים) וללחוץ על About Google Chrome, או לחלופין, ניתן להורידו מהאתר הרשמי של החברה.

פורסם במקור באתר Newsgeek.co.il

מאמרים נוספים: