כשבועיים בלבד לאחר ששחררה את גרסת Chrome 11 הסופית, מכריזה גוגל על גרסת הבטא הרשמית ל-Chrome 12. הגרסה ששוחררה אמנם כבר הסתובבה ברשת מזה חודשיים, אולם רק היום היא הושקה לקהל הרחב זאת כדי שמפתחים ונסיינים יוכלו לבדוק אותה לפני ההשקה הסופית, שוודאי תערך בעוד שישה שבועת מהיום, בדומה להשקת הגרסאות הקודמות.

השינויים הצפויים כפי שפורסמו הם תיקונים שונים ושיפורי אבטחה, אפשרות להסרת קבצי פלאש הנשמרים בזיכרון המטמון של הדפדפן ישירות מהממשק (בעבר היה נדרש כלי חיצוני) וכן שיפור במנגנון המניעה להתקנת תוכנות זדוניות בזמן הגלישה וההורדה. שיפור נוסף יהיה בתמיכה בתאוצת החומרה בתמיכה ב-CSS 3D, כשכעת הדפדפן ידרוש פחות חישובים מהמעבד בזמן הצגת אובייקטים גראפיים בתלת מימד שנכתבו ב-CSS.

תוסף שהוסר מהדפדפן הוא ה-Google Gears, שליווה אותו כמעט מהיום הראשון אשר סיפק האצה בשימוש באתרים דינמיים ושמירת תוכן מקומי לגלישה מהירה יותר. כעת, כש-HTML5 כבר בשימוש, גוגל מסירה את התוסף ומעבירה את השימוש לתקן ה-HTML5 החדש שלדבריה יספק את אותם האפשרויות ויותר מכך.

הגרסה 12 במספר של הכרום עם כל השינויים הללו ניתנת להורדה לבדיקה עבור מחשבי לינוקס, Windowos ו-Mac באתר הבטא של כרום.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.