גוגל (Google) עדיין עובדת על שיטה לשיתוף קבצים בקלות בין מכשירי אנדרואיד (Android), ויש סיכוי שבקרוב היא סוף סוף תושק, כך נראה לפי מידע שהגיע לאתר XDA Developers.

האתר גילה כי בעדכון לשירותי גוגל (Google Play Services, גרסה 20.1.03) שינתה החברה את שמה של טכנולוגיית השיתוף המהיר שלה מ-Fast Share (שיתוף מהיר) ל-Nearby Sharing (שיתוף למכשיר קרוב). צילומי מסך מציגים ממשק בשל למדי לטכנולוגיה: כפתור בווילון ההתרעות של המערכת, שלחיצה עליו מקפיצה בתחתית המסך חלון לחיפוש מכשירים קרובים באמצעות בלוטות'. בחלון מציינת גוגל כי על המכשירים שביניהם יישלחו קבצים להיות לא נעולים, עם בלוטות' ושירותי מיקום מופעלים ולהימצא במרחק של עד 30 ס"מ.

Image result for Nearby Sharing

מסך ההגדרות של שירות השיתוף, שיוצג ככל הנראה בלחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה שלה, אך מן הסתם יופיע גם בהגדרות הקישוריות, מאפשר להפעיל או לכבות את השירות, לקבוע את שמו של המכשיר כפי שיופיע לאחרים בחיפוש, ומוסיף גם כי לאחר החיבור בין המכשירים בבלוטות' נפתחת 'נקודה חמה' לתקשורת ווייפיי ישירה בין המכשירים, ללא שהקבצים יעברו בשרת בדרך.

כזכור, כבר בקיץ שעבר נחשפה גרסה ראשונית של השירות, והסברה הרווחת היתה כי היא תושק יחד עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 10, אך לבסוף היא לא הגיעה כחלק ממנה. בינתיים, שלוש יצרניות סיניות הכריזו כי ישיקו בחודש הבא שירות דומה משלהן.