פרשת מעקב אחר הגולשים מסתעפת: אחרי שגוגל הצליחה לעקוף בקוד מתוחכם את הגדרות הפרטיות של דפדפן הספארי אשר שימש אותה לעקוב אחר הגולשים ולהציג פרסומות מותאמות, מתברר כי גם גולשי אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט היו ברשימת הנפגעים.

לדברי מיקרוסופט אשר פרסמה פוסט בבלוג שלה, גוגל ביצעה את אותה השיטה והצליחה לעקוף את הגדרות הפרטיות ולשתול קבצי קוקיז במחשב המשתמש, למרות כי ישנה חסימה של הדפדפן. במיקרוסופט הסבירו כי ברירת המחדל של דפדפן האקספלורר חוסמת קבצי קוקיז ממקורות צד שלישי (שלא הגיעו ישירות מהשרת אליו גלש המשתמש) פרט לאלו המוצגים כ-P3P, שזהו פרוטוקול המאפשר לאסוף מידע על המשתמש באופן מוצהר, אך לא לצורך מעקב. גוגל השתמשה בפרוטוקול זה וגרמה לדפדפן לחשוב שקבצי הקוקיז לא ישמשו למעקב אחר המשתמש, מה שבפועל קרה ההפך ואיפשר לגוגל לעקוף את מנגנון האבטחה הבסיסי של הדפדפן.

מיקרוסופט אף פנתה לגוגל בעיניין ודרשה ממנה להגן על פרטיות הגולשים כפי שהמדיניות של פרוטקול P3P מחייב, וגם הצהרה בעמוד של גוגל כי קבצי הקוקיז נועדו אך ורק לחיבור המשתמש לחשבונות מאובטחים ולשמירת הגדרות.

גוגל הגיבה על הפרשה בתחילת השבוע ואמרה כי אין היא אוספת מידע אישי על המשתמש ולא מבצע מעקב ועוד הגדילה לומר כי זה רק היה מוגבל לדפדפן הספארי, אך הטענה של מיקרוסופט אומרת אחרת. יש לזכור גם כי דפדפן האינטרנט אקספלורר חולש על כ-50% מהשוק, כך שמיליוני גולשים נתונים לכאורה למעקב יומיומי. נוסף לכך, ישנם טענות כי לא רק גוגל עושה שימוש בקוד כדי לעקוף את הגדרות הפרטיות, אלא גם פייסבוק ואתרים רבים אחרים מבצעים את אותה העבירה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.