גוגל מכינה את ההשתלטות שלה על שוק ה-PC ומתכננת להשיק את מערכת ה-Chrome OS שתתלבש על מערכת ה-Windows 8. על פי הדיווח של The Verge, גוגל תאפשר להתקין את Chrome OS דרך ממשק האריחים (המטרו) של מיקרוסופט ותספק למשתמש ממשק שונה לגמרי.

החברה עדכנה את גרסת המפתחים של הדפדפן ל-Windows 8 אשר “משתלט” על ממשק האריחים ומציג ממשק משלו הכולל רק יישומים השייכים לגוגל ולכרום כמו Google Drive, Search, YouTube ועוד.

עוד אומרים באתר כי הממשק והפונקציונליות של המערכת זהה ל-Chrome OS אשר כידוע מבוססת על ממשק רשת: “בדומה ל-Chrome OS, נוכל לפתוח מספר חלונות ולסדר אותם לפי הצורך או על מסך מלא. ישנו גם סרגל להפעלת אפליקציות (App Launcher) בפינה השמאלית התחתונה”.

עוד בנושא

נראה כי גוגל עושה ניסיון מעניין להשתלט על מסך ההתחל של מיקרוסופט ובוחנת את הדרכים להגדלת תפוצת המערכת שלה. וודאי חלק מהמשתמשים ישמחו לוותר על ממשק האריחים ושולחן העבודה לטובת ממשק נקי ופשוט יותר.  באתר אף כינו זאת כ"סוס טרויאני" (Torjan horse) שכן גוגל בונה למעשה מערכת שלמה להפצת אפליקציות וביסוס מעמדה בתוך זו של מיקרוסופט. אנחנו דווקא חושבים כי זה יכול להיות תפנית מעניינת מאוד במלחמה בין השניים.
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.