דפדפן הכרום (Chrome) תומך מעתה ב-WebVR, פלטפורמת מציאות מדומה לדפדפנים המאפשרת לכל אחד ליהנות מחווית צפייה ב-360 מעלות של תמונות, סרטונים וכל תוכן המיועד לשימוש עם משקפי VR במחשב השולחני או בנייד.

התמיכה ב-WebVR נוספה עוד בנובמבר אשתקד, אולם רק כעת גוגל (Google) שחררה את התמיכה בפרוטוקול לכלל המשתמשים. כך מנהלי תוכן יוכלו להביא את חווית המציאות המדומה לאתרי אינטרנט, ללא צורך ביישום ייעודי או בחומרה מיוחדת.

WebVR תומך כרגע במשקפי Daydream View של גוגל וכמו גם צפייה בטלפונים הניידים ללא משקפיים. בגוגל אומרים כי בקרוב תתווסף תמיכה גם ב-Google Cardboard, כך שרוב משקפי המציאות המדומה שיש כיום בשוק יוכלו לתמוך ב-WebVR. בינתיים, משתמשי iOS נשארים בחוץ.

שילוב יכולות המציאות המדומה בדפדפן הכרום הוא צעד גדול עבור השוק המחשבים, אשר עד כה נדרשה חומרה חזקה ויקרה  כדי להפעיל תכנים שכאלה. בגוגל הדגימו תמונות שצולמו באלפי מקומות ואזורים בעולם המנצלים את הטכנולוגיה והצפי הוא שעוד רבים מיוצרי התכנים ישלבו זאת בעתיד הקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.