גוגל (Google) הכריזה אתמול על עדכון לאפליקציית Google Assistant שיהפוך טלפונים המריצים את מערכת ההפעלה Android (אנדרואיד) לסוג של מסכים חכמים בזמן שמטעינים אותם.

העדכון מוסיף לעוזרת הקולית של גוגל את Ambient Mode – מצב חדש עליו הוכרז בתערוכת IFA האחרונה יחד עם שלושה טאבלטים תואמים של לנובו (Lenovo). כזכור, במצב זה מוצגים על המסך קיצורי דרך לשליטה על מכשירים מחוברים בבית חכם, ומידע כגון פגישות ואירועים קרובים, תזכורות, תחזית ותמונות מתיקיית Google Photos האישית. כמו כן, מציע המכשיר קיצור דרך להפעלת העוזרת, וכל עוד היא פעילה היא מוכנה ומזומנה לקליטת פקודות קוליות.

החברה העלתה לערוץ ה-YouTube שלה סרטון בו היא מדגימה את המצב החדש ומציינת כי הוא יהיה זמין ל-'מכשירים נבחרים' המריצים את גרסה 8.0 ומעלה של Android. לפי דיווחים ברשת, המכשירים הראשונים לקבל את העדכון יהיו של שאומי (Xiaomi) ונוקיה (Nokia), ואחריהם סוני (Sony).

החדשות הרעות הן שלפי אותם דיווחים, המכשירים הנפוצים ביותר – אלה של סמסונג (Samsung) – לא יקבלו את התכונה הזו, משום שהיא דורשת יכולת להשתלט על מסך הנעילה, מה שמתנגש ביכולות המובנות של החברה. באופן תמוה, גם מכשירי Pixel (פיקסל) של גוגל עצמה לא יקבלו את התכונה לפי הדיווחים.