גוגל (Google), שהשיקה לפני כחצי שנה את פלטפורמת המציאות הווירטואלית שלה Daydream, הודיעה היום כי בקרוב מאוד היא תתמוך בפרוטוקול WebVR, אשר מאפשר צפייה בתכני מציאות מדומה (VR) דרך הדפדפן ללא צורך באפליקציות ייעודיות. מנהלת המוצר של WebVR בגוגל אמרה כי בחודש דצמבר הקרוב תושק גירסת בטא של המערכת, לקראת שחרור גרסה סופית בחודש בינואר.

ממשק המפתחים (API) של WebVR מבוסס על JavaScript, אשר מאפשר יצירה של תכני אינטרנט לצפייה דרך משקפי מציאות מדומה בכלי פיתוח סטנדרטיים. כרגע כדי לצפות בתכני VR צריך להוריד אפליקציות שמיועדות לכך, ואילו הפיתוח של גוגל מסוגל להפוך כל אתר למתאים לצפייה ב-360 מעלות. למשל כדי לצפות בתכני VR ב-YouTube, לא יהיה צורך להוריד את אפליקציית YouTube ל-VR אלא פשוט לגלוש דרך דפדפן הכרום לסרטון VR ולצפות בו דרך המשקפיים או הערכה המיועדת.

מפתחים, לעומת זאת, ייאלצו לבקש מגוגל רשות להשתמש בקוד ה-API של האפליקציה, זאת משום שגוגל טוענת שהקוד משתנה לא מעט ובצורה כזו היא תוכל לקבל משוב אמין יותר ממפתחים לקראת הגרסה הסופית.

בנוסף, אישרה גוגל כי התמיכה של פלטפורמת Google Cardboard ב-WebVR תגיע גם היא "בקרוב", וכי הצוות עובד גם על התאמה למשקפי Oculus Rift ו-HTC Vive. במקביל אגב הכריזה מיקרוסופט (Microsoft) כי גם היא עובדת על תמיכה ב-WebVR באמצעות דפדפן ה-Edge שלה, וחברת Oculus אישרה כי היא עובדת על דפדפן משלה בשם Carmel עבור משקפי ה-Rift וה-Samsung Gear VR.

קרא עוד:  תפריט השיתוף החדש של כרום: יצירת ברקוד לסריקה וצילומי מסך