בהוליווד כבר מזמן עושים את זה, ויכול להיות שבקרוב זה יקרה גם במציאות: גוגל (Google) עובדת על אלגוריתם חדש שיהיה מסוגל לשפר ולחדד תמונות שצולמו ברזולוציה נמוכה מאוד, וזה דומה מאוד לכל אותם קטעים בסדרות שיטור, פעולה וביון בטלוויזיה ולכל אותם סרטים בהם רואים טכנאים משפרים תמונה שמצולמת גרוע עד כדי שניתן לראות את כל הפרטים המלאים שלה באיכות גבוהה שמאפשרת זיהוי מוחלט.

צוות Google Brain פיתח תוכנה שיכולה ליצור מחדש חלקים בתמונה שהינם מפוקסלים במיוחד באמצעות שתי רשתות מידע שמסוגלות למלא את הפרטים החסרים. הראשונה המסוגלת למפות את החלקים בעלי הרזולוציה הנמוכה באמצעות תמונות דומות בעלות רזולוציה גבוהה, כדי ליצור רעיון כללי של איך התמונה אמורה להיראות. הרשת השנייה משתמשת בטכנולוגיה בשם PixelCNN implementation כדי להוסיף פרטים חדים יותר לתמונה המקורית. כלומר, התוכנה יודעת לזהות פחות או יותר באיזה סוג של תמונה מדובר, ובהתאם לכך להוסיף לה פיקסלים שישפרו את האיכות הכללית שלה.

התוכנה עדיין נמצאת בשלבים ראשוניים, כאשר כרגע היא מסוגלת לשפר רק תמונות פורטרט בגודל של 8×8 פיקסלים בלבד. היא עדיין לא יכולה לספק עותק מושלם של התמונה המקורית, אבל היא מסוגלת ליצור תמונה זהה מאוד שנותנת מושג איך היא אמורה להיראות. הצוות בחן את התוצאות כשהציג למשתמשים את שתי התמונות – המקורית והמשוחזרת – ושאל אותם מה המקור ומה החיקוי. לפי גוגל כ-10% מהם חשבו שהתמונה המשופרת היא המקור, ו-28% מהם היו בסך הכל מרוצים מהתוצאה. כך שהתוכנה אמנם לא מוכנה עדיין לשימוש משטרתי, אבל נראה שהיא בדרך הנכונה לשם.