האם גוגל חותרת לשלוט גם בשוק המפעילות הסלולריות? אחרי השתלטות על שוק הסמארטפונים, השקת סדרת מכשירי סלולר ורכישת חברת מוטורולה מובייל, גוגל בדרך להציע שירותים סלולריים כמפעילה ווירטואלית MVNO.

הדיווח המגיע אלינו מספרד המציג מספר עובדות על כך ובניהם כרטיס SIM ממותג גוגל יחד עם מכשיר Nexus S המחובר לרשת הסלולר Google_Es ומוכיח כי לגוגל יש רשת ווירטואלית משלה. התמונות הגיעו מעובדי גוגל בספרד המשתמשים ברשת זו ועדיין לא ברור מהות המהלך, והערכות הם כי צעד זה נועד תחילה להוזיל עלויות לגוגל לשימוש לצרכיה ולפרויקטים טכנולוגים שונים המותקנים במערכת התחבורה של המדינה.

שמועות אחרות אומרות כי גוגל תכנס בקרוב למדינות נוספות באירופה ותציע שירותי סלולר לכלל המשתמשים, ואם אכן כך הדבר זהו צעד דרמטי לגוגל שכן כבר בבעלותה יצרנית מכשירי סלולר ומערכת הפעלה כאשר היא תוכל להציע את הכל (שירות, מערכת ומכשיר) כחבילה אחת.

באמצעות פלטפורמת האנדרואיד שלה ומגוון שירותי האינטרנט הסלולריים, כמו גם יחידות הפרסום ברשת Admob, גוגל כבר צברה לעצמה עמדה חזקה אל מול המתחרות, ובצעד זה היא גם תגדיל את קשריה עם הלקוח הסופי בזכות מתן שירותי תקשורת ו-Data. (מקור)

עדכון: מקור הידיעה מדווח כי התמונות מזויפות. חבל.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.