מי מבין העוזרות האישיות הוא הטוב ביותר בשוק? מבחן מקיף שנערך על ידי Loup Ventures בדק ומצא: אסיסטנט (Google Assistant) סיימה במקום הראשון, עם מענה מדויק על 86 אחוז מהבקשות. זהו פער מכובד מסירי (Siri), שסיימה במקום השני עם 79 אחוזים, בעוד שאלקסה (Alexa) של אמאזון (Amazon) וקורטנה (Cortana) של מיקרוסופט המשתרכות הרחק מאחור, עם 61 ו-52 אחוזים, בהתאמה.

המבחן כלל כ-800 שאלות ובקשות בחמישה תחומים שונים: מידע מקומי, קניות, ניווט, מידע כללי (שאלות טריוויה) ופקודות קוליות. מתוך כל אלו, הפסידה גוגל את המבחן רק בקטגוריה אחת, זו של הפעלת המכשיר באמצעות פקודות קוליות, שם נרשם יתרון לסירי (הצלחה ב-90 אחוז מהבקשות, לעומת 76 אחוז אצל גוגל). בכל יתר הקטגוריות הצליחה המסייעת של גוגל להוביל, לעיתים בפער גדול. בקטגוריית המידע הכללי הצליחה המסייעת של גוגל לענות נכונה על 93 אחוז מהשאלות, לעומת 78 אחוזים לאלקסה, 70 אחוזים לסירי ורק 63 אחוזים של תשובות מדויקות לקורטנה.

הנתון האופטימי ביותר, עם זאת, הוא כנראה מידת השיפור שרשמו המסייעות לעומת מבחן זהה שנערך באפריל 2017. אז הצליחה גוגל להגיע לרמת דיוק של 75 אחוז, וסירי רק ל-66 אחוזים. בקצב שיפור זה, לא מופרך כי במבחן זהה שייערך בעוד כשנתיים מהיום, נזכה לראות את המסייעות מגיעות לרמת דיוק של מאה אחוזים – מענה מדויק לכל אחת מהשאלות.

קרא עוד:  הסוף לסרטונים באינסטגרם? כפתור IGTV נעלם מהאפליקציה