גוגל (Google) הודיעה כי היא עובדת על כלים למפתחים שיאפשרו תקשורת טובה יותר בין העוזרת הווירטואלית שלה, Google Assistant, לבין אפליקציות צד שלישי. הקושי הגדול נובע, כמובן, מכך ש-Assistant מסתמכת על פקודות קוליות בלבד, ולכן בכדי לאפשר לה לשלוט באפליקציות אחרות יש צורך לפתח כלי קידוד.

כיום Assistant מסוגלת לעבוד באופן חלק עם אפליקציות של גוגל עצמה בלבד, כמו למשל היומן, הדואר או השעון המעורר, אבל החברה רוצה לאפשר גם, לדוגמה, להזמין מונית באמצעות אובר (Uber) ולבדוק היכן היא נמצאת באותו רגע באמצעות פקודה קולית, לאתר טיסה בקייאק (Kayak), לבדוק סטטוס של תחבורה ציבורית באפליקציה ייעודית, לערוך קניות ברשת וכן הלאה.

הכלים והקוד שמציעה גוגל למפתחים אמורי לאפשר להתאים את האפליקציה שלהם לקבלת פקודות מהעוזרת הוירטואלית ולהחזיר חזרה מידע בקול במקום באופן ויזואלי. בחלק מהמקרים יהיה ניתן להשלים את הפעולות בצורה קולית בלבד, למשל במכשירי Google Home השונים, ובמקרים אחרים העוזרת תפנה את המשתמש לאפליקציה בטלפון לצורך אישור וביצוע תשלומים. בנוסף תאפשר Assistant לאפליקציות לשלוח התראות ועדכונים דרכה.

בנוסף, תוכל העוזרת של גוגל להמליץ על אפליקציות חדשות ולדווח למשתמש אילו אפליקציות פופולריות במיוחד, באמצעות אזורים חדשים בשם What’s New ו-What’s Trending. המשתמש יוכל לשאול אוהת שאלות לגבי אפליקציה מסוימת, ולקבל עליה מידע באופן ישיר מבלי לגשת לחנות בעצמו. האפליקציות יקוטלגו באמצעות קטגוריות משנה כדי לסייע למשתמש לאתר את המתאימה ביותר עבורו, וחלקן אף יסומנו בתגיות מיוחדות שמעידות על כך שהן מתאימות לכל המשפחה.