הטכנולוגיה בה משתמשת העוזרת האישית סירי (Siri) מבית אפל אינו דבר חדש. גוגל כבר השתמשה בפקודות קוליות עוד מגרסאות מוקדמות של האנדרואיד, אך כמו כל דבר, זה קשור לשיווק נכון, והשקת סירי במכשיר ה-iPhone 4S הצליחה לעשות את שלה, ובעקבות הבאזז התקשורתי גם גוגל רוצה סירי משלה.

ענקית החיפוש מתכננת להשיק עוזרת אישית בסטייל סירי עבור מכשירי האנדרואיד, כך שהיא תוכל לבצע פקודות, הוראות וכדומה באמצעות הזיהוי הקולי הקיים במכשירי האנדרואיד. העוזרת תכונה Google Assistant וזו לא תהיה (עוד) אפליקציה שתתווסף למערכת, אלא היא תאפשר שימוש ואינטגרציה של הטכנולוגיה באפליקציות צד שלישי, כך למפתחים תהיה האפשרות להשתמש בה באמצעות ערכת פיתוח (API) שתשוחרר יחד איתה ושימוש בקוד פתוח.

העוזרת החכמה
המקור אומר לטק-קראנצ’ כי ה-Google Assistant תאפשר מספק דברים עם אלגוריתם חכם, ובתחילה גוגל תנסה להמיר עבורה את הידע הרב הקיים ברשת (דרך החיפוש) בצורה כזו שמחשב “יוכל להבין” זאת כדי שהמידע יהיה פרוס ונגיש ככל האפשר. נוסף לכך, היא תדע עלינו פרטים אישיים מהגוגל פלוס ושאר שירותי גוגל השונים שאנו מרבים להשתמש ובכך לאפשר לה לבצע משימות מסובכות יותר מהטכנולוגיה המוכרת כיום. עוד לא ברור לנו מהם המשימות שתוכל לעשות, אך זה בהחלט נשמע מבטיח ויוצא דופן מעשרות האפליקציות הקיימות לאנדרואיד

על פי הערכות ה-Googel Asistant צפויה להגיע מתישהו בין טווח של השנה הקרובה עד שנה הבאה, וייתכן כי נשמע אולי פרטים ראשונים בכנס Google I/O שיתקיים בסוף חודש יוני בארה”ב. לבינתיים, נוכל להסתפק בסרטון ראש בראש שעשו מוטורולה מול ה-iPhone 4S שבדק את יכולות הפקודות הקוליות של שניהם.

קרא עוד:  אין יותר עדכון על עדכון אפליקציות אוטומטי ב-Google Play