גוגל (Google) מציעה מזה זמן מה למשתמשי iPhone את אפליקציית Google Assistant, הכוללת את הסייען הדיגיטלי המתקדם של החברה. אולם מאחר ומערכת ההפעלה iOS אינה מאפשרת למשתמש לבחור לאיזה סייען דיגיטלי הוא מעוניין לקרוא בפקודה קולית, נותרה סירי (Siri) כאפשרות בלעדית, בעוד שכדי להפעיל את Google Assistant נדרשה פתיחה ידנית של האפליקציה. 

כל זה משתנה כעת, עם עדכון לאפליקציה של גוגל (Google) למכשירי iOS הכולל תמיכה בתכונה שנוספה למערכת ההפעלה בגרסה 12: קיצורי דרך (Siri Shortcuts). בגרסתה האחרונה, מאפשרת אפליקציית Google Assistant להגדיר עבור סירי קיצור דרך שכזה – המפעיל בתורו את הסייענית הדיגיטלית של גוגל. כך ניתן להפעיל אותה בפקודה קולית מכל מסך, ואפילו כאשר המכשיר נעול. תחילה נדרש המשתמש להפעיל את סירי (היי סירי!), ומייד אחר כך את הסייען של גוגל (היי גוגל!). זו אומנם פקודה מעט מסורבלת, אך התוצאה זהה.

אפשרות נוספת היא לקבוע עבור סירי קיצור דרך המפעיל ״פקודת שגרה״ (Routine) שנקבעה מבעוד מועד. זו עשויה, לדוגמא, לכבות את כל האורות בבית חכם, לנגן מייד את הפרק האחרון בפודקאסט אהוב או להגיש סיכום של החדשות ומזג האוויר. גם כאן, נדרש המשתמש להפעיל קודם את סירי ואז את הפקודה הרלוונטית של גוגל, אולם בשום שלב לא נדרשת הפעלה ידנית של אפליקציית Google Assistant כפי שהיה בעבר.

קרא עוד:  מה לובשים היום? חמש אפליקציות לחיזוי מזג האוויר

יש לציין כי נכון לרגע זה, גוגל איננה מציעה את אפליקציית Google Assistant להורדה דרך חשבון ישראלי בחנות האפליקציות של אפל (Apple). ניתן לפתוח בחנות חשבון אמריקני תוך שימוש בכתובת המצויה בתוך ארה״ב, ולקוות לתמיכה מלאה בעברית שכנראה תביא להשקת האפליקציה גם בחנות הישראלית.